2024.04.20 04:00:00

„Piękny uśmiech gwarancją sukcesu”
29.12.2010 (11:42:51)

Dnia 20 grudnia br. klasy 2 LO, 2 TH i 2 TI wraz z prelegentami  Medycznego Studium Zawodowego z Częstochowy uczestniczyły w programie profilaktycznym : „ Piękny uśmiech gwarancją sukcesu”. Poza przypomnieniem sobie podstawowych zasad higieny jamy ustnej uczniowie zapoznali się z  nowoczesnymi metodami leczenia uzębienia.   Mieli okazję zapoznać się z nowinkami ze świata stomatologii estetycznej. Jak wiadomo nie od dziś piękny uśmiech może zdziałać cuda i załatwić każdą nawet bardzo trudną sprawę. Uczniowie wyszli z zajęć z wiedzą i dewizą, że zęby nie grzyby, po deszczu nie rosną ;-) …więc  warto dbać o nie każdego dnia.
M. Strzoda

Giełdowe wyczyny II LO
23.12.2010 (16:35:07)
 W Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej Patrycja Grabinska, Michał Wojsław i Filip Hepner w ogólnopolskim rankingu znajdują się obecnie na 34 miejscu, a wśród szkół województwa śląskiego zajmują 5 lokatę. Obracają obecnie kwotą 109 944,91zł i ciągle pną się w górę.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
22.12.2010 (08:57:49)

„Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym...”

Prawdziwie radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz uśmiechu i życzliwości
na każdy dzień Nowego Roku 2011

Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu

II Szkolny Konkurs Hotelarsko – Gastronomiczny
22.12.2010 (08:46:47)

21.12.2010r. odbył się w naszej szkole II Szkolny Konkurs Hotelarsko – Gastronomiczny „Obsługa konsumenta w tradycji Świąt Bożego Narodzenia”. Do konkursu przystąpiły trzy drużyny reprezentujące klasy uczące się w zawodzie technik hotelarstwa.

W części pierwszej sprawdzana była wiedza zawodowa uczestników dotycząca zasad obsługi konsumenta. Druga to praktyczne przygotowanie dekoracji stołu świątecznego według własnego pomysłu, ale zgodnie z zasadami gastronomicznego savoir-vivre'u.

W wyniku bardzo zaciętej rywalizacji, jury w składzie: Sławomir Kościelny oraz Jolanta Romańska postanowiło nagrodzić:

I miejscem drużynę z klasy 2HT w składzie: Martyna Gerlic, Mirella Berbesz, Anna Ziaja oraz Dawid Wróblewski
II miejscem ex equo drużyny z klasy 3TMH: Agnieszka Burek i Malwina Budzik oraz 4HT: Natalia Zając, Dominika Stroba, Karolina Majchrzyk

Wszystkim biorącym udział składam podziękowania za udział i zaangażowanie.
Sławomir Kościelny

Reprezentacja klas IV...
22.12.2010 (08:45:19)

Reprezentacja klas IV triumfatorem II Rocznikowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt!
Po zaciętych pojedynkach zdecydowanie I miejsce wywalczyły sobie dziewczyny  klas IV. Na drugim miejscu uplasowała się rezprezentacja klas II. Jeszcze na podium znalazły się ambitne pierwszoklasistki, a IV miejsce zajęły uczennice III klas.W turnieju dziewczyny zaprezentowały wysoki poziom umiejętności siatkarskich, wykazały się dużą ambicją i zaangażowaniem, a rozgrywki przebiegły na wysokim poziomie sportowym.
Gratuluję wszystkim dziewczynom i życzę kolejnych sportowych sukcesów.
H. Sukienik

NAGRODY ZA DZIAłALNOŚĆ EKOLOGICZNĄ
20.12.2010 (19:15:59)
  Beata Kąpielska oraz Anna Siwiaszczyk - nauczycielki z naszej szkoły otrzymały 17.12.2010r. w Katowicach nagrody dla  nauczycieli prowadzących edukację dla zrównoważonego rozwoju w placówkach oświatowo - wychowawczych województwa śląskiego.
Obydwie Panie uczestniczyły w uroczystej gali zorganizowanej z udziałem przedstawicieli świata polityki i nauki: Jerzego Swatonia - byłego Ministra Środowiska, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Kuratorium Oświaty, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach. Nagrody i wyróżnienia wręczał Prezes Zarządu Fundacji Ekologicznej Silesia Eugeniusz Leopold Ćwięczek.
Gratulujemy wyróżnienia.

VI Ogólnopolski Konkurs "Chemia a ekologia"
19.12.2010 (19:21:00)

Zapraszam do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie na pracę „CHEMIA A EKOLOGIA”

By wziąć udział w konkursie, należy napisać pracę (maksymalna ilość stron 25) na wybrany temat:

1. Koncepcja „zielonej chemii” – cele i sposoby jej realizacji.
2. Chemia roślin (fitochemia), jako odwieczne źródło pomysłów na leki naturalne i syntetyczne.
3. Woda, jako jeden z najważniejszych elementów życia ludzi i zwierząt – rola chemii w pozyskiwaniu czystej wody.
4. Chemia w walce o zdrową żywność.
5. Rola chemii w ograniczaniu zanieczyszczeń środowiska.
6. Instrumentalne metody fizykochemiczne w ochronie środowiska.

Jest to konkurs indywidualny. Termin składania szkicu prac do 5 stycznia (następnie konsultacje indywidualne wg potrzeb )

Zgłoszenie do konkursu do 20 lutego. Termin oddania gotowych prac do 14 marca

Konsultacje w sali 29 u pani Demarczyk.
Dodatkowe informacje: http://www.pm-chemia.edu.pl/pg010.html

Konkurs "Chemia dla urody"
19.12.2010 (19:13:17)

Zapraszam do udziału w powiatowej sesji plakatowej „Chemia dla urody”. Celem sesji jest ilustracja składu i funkcji substancji chemicznych stosowanych w kosmetyce.

By wziąć udział w konkursie, należy wykonać :
- plakat o maksymalnych wymiarach A0 lub
- prezentację multimedialną o maksymalnym czasie trwania 10 minut

By sprostać tematowi konkursu można rozwinąć zagadnienia:
Surowce roślinne w kosmetyce.
Kosmetyka naturalna.
Woda w kosmetologii i odnowie biologicznej.
Hormony w kosmetykach.
Suplementy diety.
Medycyna w trosce o piękno.

Jest to konkurs indywidualny. Termin składania prac do 10 stycznia w sali 29.
Monika Demarczyk

Konkurs na kartkę świąteczną
19.12.2010 (16:29:54)
  Komisja nauczycieli języków obcych za najpiękniejsze uznała następujące kartki świąteczne:
  • Martyny Cziudaj (1LO),
  • Lucyny Lupa (3LO),
  • Krzysztofa Skiby (2HT)
Zwycięzcom gratulujemy!!!

UWAGA UCZESTNICY WYCIECZKI DO BIBIONE!
17.12.2010 (13:41:49)
 Proszę o uregulowanie wpłaty za grudzień do 22.12 (środa).

Dziękuję!
Krzysztof Kubica

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Następna >>