Bardzo dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 14μg/m3
SO2: 14μg/m3
C6H6: 3μg/m3

2025.01.15 11:00:00













Stypendium Leszka Czarneckiego dla zdolnych maturzystów
20.04.2011 (09:23:26)
 

Stypendium dla zdolnych, przedsiębiorczych i aktywnych społecznie maturzystów w trudnej sytuacji finansowej, chcących studiować na dowolnym kierunku studiów. Warunkiem otrzymania stypendium jest średnia ocen powyżej 4,0 w przedostatniej klasie szkoły ponadgimnazjalnej, wykazanie się aktywnością społeczną i przedsiębiorczością. Udział w programie mogą wziąć osoby, których miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie przekroczył 800 zł netto w ciągu ostatnich dwóch lat podatkowych.  Bliższe informacje u pedagoga szkolnego. Zapraszam.

M. Strzoda



Projekt w ramach EFS: „ Szkolenie- Praktyka- Zatrudnienie – Rozwój IV Edycja”
20.04.2011 (09:18:49)
 

Ciekawa oferta zdobycia nowych kwalifikacji i umiejętności dla tegorocznych maturzystów, którzy z różnych przyczyn nie mają w planach kontynuowania nauki w uczelniach wyższych. Zapisy prowadzi Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Częstochowie. Pomoc w zgłoszeniu się do projektu znajdziecie u pedagoga szkolnego.



Ogłoszenie!
20.04.2011 (09:15:17)
 
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie ortograficznym z języka angielskiego i niemieckiego.
Dodatkowe informacje o konkursach będą podane na stronie internetowej szkoły.
Osoby odpowiedzialne za konkurs:
- z języka angielskiego: Oksana Terlecka - Żyłka
- z języka niemieckiego: Małgorzata Rudzka. 


YA - ostatnie dni przed finałem konkursu
19.04.2011 (21:25:23)
 Informujemy, że konkurs na portale internetowe w ramach projektu "Czwarta władza z klasą. Szkolny koncern medialny" wkrótce dobiegnie końca. Za kilka dni zespół redakcyjny musi złożyć efekty swojej pracy do oceny. Nasze dzieło to portal YA współtworzony przez Was: www.ya.czwartawladza.edu.pl
Wszystkie osoby - uczniów, sympatyków, kolegów, rodziców prosimy o przesyłanie prac (grafik, zdjęć, tekstów literackich, piosenek, filmów i wszelkich przedsięwzięć artystycznych). Wiemy, że wiele osób z grona uczniów naszej szkoły jeszcze nie zaistniało na portalu i chowa do szuflady swoją twórczość artystyczną .
Przysyłajcie wszystko, czym chcecie się pochwalić. Zróbcie to jak najszybciej. Być może dzięki Wam portal YA spodoba się jurorom. Prace przyjmujemy tutaj: ya.redakcja@gmail.com
Redakcja


Przedstawienie Anity nagrodzone w Bielsku-Białej
19.04.2011 (21:11:59)
 
Anita Kaczmarczyk z klasy 3LO w dniach 16-17 kwietnia brała udział w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Bielsku - Białej. Wystąpiła wśród 25 najlepszych recytatorów województwa śląskiego, prezentując tekst pt. "Mężczyzna choruje". Anita wystąpiła w kategorii "wywiedzione ze słowa", która umożliwia łączenie sztuki recytacji z ruchem scenicznym.
Przedstawienie zyskało aprobatę jury. Anita Kaczmarczyk odniosła ogromny sukces, otrzymując wyróżnienie w eliminacjach wojewódzkich OKR, szczególnie że jej występ w konkursie po raz pierwszy doprowadził ją do tak wysokiego etapu. Ponadto należała do grona nielicznych osób, które przygotowując się do eliminacji nie współpracowały z utytułowanymi aktorami czy śląskimi teatrami. Sukces Anity to efekt jej pracy w szkole - pod opieką K. Myrcik.



Zaginione meldunki z Islandii
18.04.2011 (20:22:32)
 
Islandzki desant ZSO-T dotarł do szkoły prędzej niż poczta meilowa. Dobrze, że nie wysłali  listu w butelce , bo pewnie jeszcze by płynął. Na szczęście udało się odtworzyć zawieruszone w sieci (rybackiej) listy, a nawet zweryfikować ich prawdziwość, gdyż nasi wysłannicy w poniedziałek grzecznie zameldowali się na lekcjach - cało i zdrowo. I  nawet nic nie zepsuli! (W 2009r.szkolna wyprawa zepsuła: 1 samochód, 1 samolot i 1 wulkan). Trwamy w nadziei, że tym razem nic nie wybuchnie.
A oto zaginiona korespondencja:

Meldunek nr IV do kwatery głównej:

Brygada do zadań specjalnych pod kryptonimem "Kazik" zgłasza gotowość do przystąpienia do fazy ostatecznej misji.
Zebraliśmy następujace informacje na temat terenu działań:
Ustrój polityczny: demokracja
Prezydent: Ólafur Ragnar Grímsson
Premier: Jóhanna Sigurðardóttir
Powierzchnia: 103 125 km²(w tym wody śródlądowe: 2,7%
Liczba ludności: ok. 306694 potomków Wikingów oraz niezliczona ilość elfów, wielkoludów, ukrytych ludzi, troli i krasnali
Jednostka monetarna: korona islandzka (ISK)
Powstanie republiki: 17 czerwca 1944
Religia dominująca: luteranizm
Wskaźnik imprezowania: wysoki
Współczynnik gościnności: 100%
Liczba nawiązanych przyjaźni: proporcjonalna do brygady specjalnej i wprost procjonalna do liczby mieszkańców.
Wszystkie jednostki w pełnej gotowości do ostatecznego starcia.
Bez odbioru.



Meldunek V
Do kwatery głównej ZSO-T.
Misja "Comenius Iceland 2011" w fazie finałowej zakończona.
Jako pierwsze do działań przystąpiły siły niemieckie i czeskie. Starcie z siłami powietrznymi nastapiło krótko po świcie, o 4:30.
Następne do akcji dołączyła brygada specjalna Hiszpanii.
"Kazik" wyruszył punktualnie w południe czasu lokalnego (14:00 kwatery głółwnej).
Desant lądowo-morsko-lądowy bez zarzutu.
Działania zakończyły się pomyślnie.
Trwają negocjacje w sprawie odnowienia paktu.
Bez odbioru.

 
Tutaj byliśmy - w Iðnskólinn í Hafnarfirði (jak się przeczyta od końca, to też brzmi całkiem podobnie jak po islandzku)


MŁODY CHEMIK z Marią Skłodowską - Curie
18.04.2011 (19:39:02)
 

15 kwietnia 2011 Zespół Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych w Lublińcu gościł uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych pogłębianiem wiedzy w dziedzinie chemii. Szkoła już po raz szósty była organizatorem konkursu chemicznego. Po raz pierwszy konkurs rozgrywany był na szczeblu wojewódzkim pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty pana Stanisława Fabera. Podobnie jak w latach ubiegłych patronatem honorowym konkurs objął Starosta Powiatu Lublinieckiego Joachim Smyła a patronatem naukowym - Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W tym roku gościliśmy prodziekana dr. inż. Wojciecha Szczepankiewicza.

Konkurs adresowany był do uczniów, którzy uczą się chemii w szkołach średnich na poziomie podstawowym. Zakres umiejętności wymaganych od uczestników dotyczył między innymi rozwiązywania zadań rachunkowych, np. obliczana czasu połowicznego rozpadu, masy, stężeń, pH oraz stopnia dysocjacji. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i wyciągać wnioski na podstawie informacji o odczynie roztworów, barwie, osadzie.

Najwyższy wynik w konkursie uzyskał Błażej Mzyk z Zespołu Szkół nr1 w Lublińcu. Drugie miejsce zajęła Roksana Staś - uczennica klasy pierwszej Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych, a trzecia była Sonia Bronder - również z lublinieckiego Zespołu Szkół nr1.


Podczas konkursu uczestnicy wysłuchali wykładu dr inż Wojciecha Szczepankiewicza pt: „ Rok 2011 rokiem Marii Skłodowskiej-Curie”. Fundatorami nagród konkursowych byli: Śląski Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Lublinieckiego oraz Automobilklub Lubliniecki.

Konkurs został zrealizowany z inicjatywy mgr inż. Moniki Demarczyk - nauczycielki chemii w Zespole Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych. Współorganizatorką była mgr Patrycja Jura, a w ocenie prac konkursowych udział wzięli chemicy - opiekunowie uczniów z wszystkich szkół, które zgłosiły się do konkursu. Pracom jury przewodniczył dr. inż. Wojciech Szczepankiewicz. Zadania do konkursu przygotowała mgr inż. Sylwia Magiera doktorantka Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej.

Zespół Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych jest szkołą, której uczniowie odnoszą liczne sukcesy w dziedzinie chemii. Warto pamiętać, że niedawno zdobyli dwukrotnie I miejsce i II miejsce w powiatowym konkursie „Chemia dla urody”, dystansując inne szkoły we wszystkich kategoriach. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr1:

- miejsce I – Monika Strzoda, klasa 3Liceum Ogólnokształcącego 
- miejsce I – Monika Tyrała, klasa 2 Technikum Informatycznego
- miejsce II – Mariola Hosaniak, klasa 1 Technikum Handlowego

Dr inż. W. Szczepankiewicz, wypowiadając się na temat znaczenia chemii, podkreślał, iż jest to dziedzina, która nieodłącznie związana jest z naszym życiem. Wszyscy korzystamy w produktów przemysłu chemicznego. Cieszy zatem fakt, że młodzież powiatu lublinieckiego tak chętnie staje do rywalizacji konkursowej i zgłębia swoją wiedzę chemiczną. Ważne też, że szkoły motywują uczniów, realizując tak ambitne zadania jak Wojewódzki Konkurs Chemiczny "MŁODY CHEMIK z Marią Skłodowską Curie" w ZSO-T.



SYCYLIA
18.04.2011 (19:06:15)
 
 Proszę o dokonanie wpłat na wycieczkę na Sycylię.
Przypominam, że termin wpłaty ostaniej raty mija 9 maja 
       Organizatorzy


Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym
18.04.2011 (18:51:15)
 
Uczennice z klasy 1TA Sonia Sowa i Joanna John otrzymały wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Twórczości Plastycznej na Ozdobę Wielkanocną zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach. Wręczenie nagród odbyło się w dniu 14 kwietnia 2011r.
Beata Dudek
 


Nasi Informatycy na 24opole.pl
18.04.2011 (17:22:23)
 Opolski serwis informacyjny 24opole.pl  umieścił informacje o sukcesie naszych uczniów na swojej stronie.  link



<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 Następna >>



[ lista | archiwum | szukaj ]