2024.05.03 07:00:00

SZKOLNY KONKURS HOTELARSKO-GASTRONOMICZNY
17.12.2010 (11:59:48)

Dnia 21.12.2010 r. (wtorek) odbędzie się Szkolny Konkurs Hotelarsko - Gastronomiczny pt. "Obsługa konsumenta w tradycji Świąt Bożego Narodzenia". Konkurs składać się będzie z II części: testowej i praktycznej (przygotowanie stołu).
Wszystkie zgłoszone drużyny proszone są o przyniesienie zastawy stołowej i materiałów dekoracyjnych we wsłanym zakresie. Ponadto obowiązuje strój kelnera/kelnerki.

Sławomir Kościelny

Informacja dla wolontariuszy WOŚP !
16.12.2010 (11:42:59)

W piątek 17 grudnia w godz. 14-16 odbędzie się spotkanie organizacyjne wolontariuszy WOŚP w Miejskim Domu Kultury. Zgłoszeni wolontariusze proszeni są o przyniesienie zdjęcia i zgody rodziców (w przypadku osób niepełnoletnich). Mogą przyjść też chętni z listy rezerwowej. Bliższe informacje u pedagoga szkolnego.

Mariola Strzoda

Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej
16.12.2010 (08:33:16)
 Klaudia Grabarczyk z klasy 4 HT i Agnieszka Burek z  3 TMH zakwalifikowały się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Na eliminacje, które odbędą się 11 stycznia w Wiśle, pojadą pod opieką Sławomira Kościelnego - nauczyciela przedmiotów hotelarskich. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w rywalizacji na szczeblu okręgu śląskiego.

SYCYLIA
15.12.2010 (09:02:43)

Przypominam o wpłacie kolejnej raty na wyjazd do Włoch.
   Rata w grudniu wynosi 100 zł, w styczniu 200 zł
Organizatorzy : H. Sukienik, B. Kąpielska

Konkurs na najlepszą makietę!!!
15.12.2010 (08:12:35)
  Nauczyciele przedmiotów budowlanych ogłaszają coroczny konkurs na najlepszą makietę dla uczniów klas technikum budowlanego (z wyjatkiem klasy 1 TB). Zadaniem uczniów, którzy zgłoszą się do konkursu będzie wykonanie makiety lublinieckiego Starostwa Powiatowego. Wszystkie dane potrzebne do wykonania makiety mozna znaleźć na stronie internetowej pana mgr inż. Macieja Siwińskiego. Na wykonwaców najlepszych prac, czekają atrakcyjne nagrody. Zapraszamy.

D. Łodziński
M. Siwiński

"Mechanicy" zobaczyli produkcję baterii w firmie "ORAS"
14.12.2010 (20:27:03)
   W zeszły poniedziałek mechanicy z klasy 3TMH udali się wraz z nauczycielami Akradiuszem Kruzelem i Arturem Gawinem do Olesna do fińsko-polskiej firmy "Oras" produkującej baterie wannowe, prysznicowe i natryski oraz podobne akcesoria do łazienki, kuchni itp. Nasi uczniowie dzięki uprzejmości i gościnności Dyrekcji zakładu, za którą pragniemy bardzo serdecznie podziękować mogli zapoznać się nie tylko z historią zakładu, jego asortymentem oraz bogatą ekspozycją, ale przede wszystkim zobaczyli cały proces produkcji baterii. Począwszy od powstania jej odlewu w formie, poprzez wszelkie szlifowanie, polerowanie, kompletną obróbkę chemiczną, aż po chromowanie i składanie i pakowanie kompletnych, gotowych wyrobów do wysłania ich do dystrybutorów po uprzedniej bardzo skrupulatnej kontroli jakości, która jest jedną z podstaw egzystencji fabryki na tak doskonale wysokim poziomie. O czym mogliśmy się przekonać osobiście. Z pewnością była to nie tylko dla naszych uczniów ciekawa lekcja poglądowa, z której każdy na pewno zapamiętał jakiś znaczący lub mniejszy szczegół, który podczas rutynowego dziennego mycia rąk czy wieczornego prysznica być może nasunie chwilę drobnej refleksji i wniosku: "teraz już wiem jak to jest zrobione..."

Opiekunowie: A.Kruzel, A.Gawin

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
13.12.2010 (21:53:58)
 13 grudnia w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza na zakończenie projektu "Języki obce drogą do sukcesu" odbył się konkurs dla uczniów realizujących naukę języka angielskiego na poziomie podstawowym.

I miejsce zajęła  Monika Mika
ex equo z uczennicą ZS im. Mickiewicza - Agnieszką Gworys.

Nasi uczniowie uplasowali się ponadto na:
IV miejscu - Przemysław Łowicki
V - Patrycja Kołek ex equo
VI - Patryk Połomski
VII - Paweł Szufla
Opiekę merytoryczną i duchową sprawowała nad uczniami p. Monika Ziaja.
Gratulacje!

GIEŁDOWE WYCZYNY II LO
13.12.2010 (21:11:11)
  Od 15.10 drużyna uczniów z klasy II LO uczestniczy w IX edycji Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej. Patrycja Grabinska, Michał Wojsław i Filip Hepner postanowili poprawić ubiegłoroczny, bardzo wysoki wynik. W ogólnopolskim rankingu znajdują się na 46 miejscu, a wśród szkół województwa śląskiego zajmują 6 lokatę. Zarobili sporo, bo aż 9 020zł, a ich notowania idą ciągle w górę.
Projekt "Rekiny przedsiębiorczości" prowadzi w naszej szkole jak co roku p. Krystyna Pacuda. Drużyna  występująca pod tajemniczą nazwą "ale o co chodzi" reprezentuje II Liceum Ogólnokształcące i jest jedyną drużyną ze szkół powiatu lublinieckiego wyróżnioną na liście rankingowej najlepszych drużyn w Polsce.

Monika Strzoda laureatką!
10.12.2010 (13:31:40)
  W dniu 10 grudnia br. odbyła się Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Na etapie rejonowym ZSOT reprezentowały Monika Strzoda z kl. 3LO i Barbara Kubicka z kl. 2LO. Dziewczyny rozwiązywały test dotyczący zdrowego żywienia i profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Zwyciężyła Monika Strzoda i podobnie jak rok temu pojedzie reprezentować nasz powiat i szkołę w okręgowym etapie olimpiady do Katowic.

Życzymy jej powodzenia i szczęścia, a Basi sukcesu za rok. !

Małgorzata Klimczyk

Zajęcia profilaktyczne –HIV i AIDS
08.12.2010 (10:37:06)

W  dniu 8 grudnia klasy II uczestniczyły w zajęciach poświęconych profilaktyce HIV i AIDS.  Zajęcia wraz z pokazem multimedialnym prowadziła p. J. Grajcar pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Lublińcu. W trakcie zajęć młodzież przypomniała sobie zasady zachowania pomagające uniknąć zakażenia. Zajęcia spotkały się z pozytywnym przyjęciem wśród młodzieży. Uczniowie otrzymali fachową wiedzę i materiały w formie ulotek.
Dnia 01 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień (walki z ) AIDS. Nasza szkoła systematycznie prowadzi działania profilaktyczno- edukacyjne dotyczące w/w tematyki.

Mariola Strzoda

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Następna >>