2024.05.03 08:00:00

Wizyta młodych dziennikarzy w Sejmie
13.06.2010 (17:13:26)

Barbara Kubicka z 1 LO i Maciej Ciach z 1 TI jako uczestnicy projektu Fundacji "Tutaj Przyszłość" Młodzieżowa  Akademia w Eterze mieli okację odwiedzić gmach Parlamentu i spotkać się ze znanymi postaciami ze sceny politycznej. Grono młodych dziennikarzy ciepło przywitała i oprowadziła posłanka Izabela Leszczyna z  Częstochowy, a wywiadu udzielali posłowie Janusz Palikot i Bronisław Komorowski. Dzięki żółtym koszulkom młodzieży z Lublińca w tłumie dziennikarzy z największych stacji telewizyjnych i radiowych Marszałek Komorowski dostrzegł naszych uczniów i właśnie im udzielił odpowiedzi na pytania.
Bronisław Komorowski powiedział - Bardzo się cieszę , że pojawiła się tak aktywna organizacja w Lublińcu. Budowa społeczeństwa obywatelskiego, to jest jedna z najważniejszych cech demokracji. Na pewno doceniacie wybór prezydentów, burmistrzów, czy wójtów w wyborach bezpośrednich. Mam taką nadzieję, że moim autorytetem będę wspierał wybory najlepszych ludzi do władz lokalnych. Także mieszkańcy Lublińca docenią, że będą mogli dokonać wyborów wśród najlepszych kandydatów ze środowisk lokalnych, a nie z list partyjnych.

Basia i Maciek uczestniczą w zajęciach dziennikarskich prowadzonych przez p.Jolantę Wróbel i Martę Pulcer i wraz z koleżankami i kolegami z liceum i technikum informatycznego od kilku miesięcy prowadzą szkolne radio.

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego 2010/11
11.06.2010 (21:24:34)
 Organizatorzy Olimpiady Polonistycznej opublikowali wstępne tytuły prac pisemnych  na zawody szkolne w przyszłym roku szkolnym.

1. Motywy podróży w literaturze polskiej XVIII wieku
  2. Powieść poetycka
  3. Postaci kobiecej tożsamości - Żmichowska, Orzeszkowa, Nałkowska.
  4. Temat językowy. "Dałby Bóg, żeby buk nie wpadł w Bug!" Naruszenie norm ortograficznych oraz zmiany we współczesnej pisowni w perspektywie historii polskiej ortografii.
  5. Temat teatrologiczny: Sytuacja formy dramatycznej we współczesnym teatrze.
Zachęcamy gorąco do udziału zwłaszcza uczniów klas przedmaturalnych i maturalnych, którzy mogą wykorzystać wybrany temat do prezentacji na egzaminie ustnym.
Zapraszamy na jak najszybsze konsultacje w sprawie utworów, które należy przeczytać i opisać.

Nauczycielki języka polskiego

Rocznikowy Turniej Siatkówki Dziewcząt
11.06.2010 (12:53:36)
 W dniu dzisiejszym rozegrany został "Rocznikowy Turniej Siatkówki Dziewcząt". Po zaciętych pojedynkach zwycięstwo wywalczyła sobie reprezentacja klas pierwszych w składzie: kapitan zespołu Anna Boczoń, Patrycja Grabinska, Wioletta Kurek, Żaneta Niesłona, Natalia Radzioch, Małgorzata Lukosek, Marzena Mańka, Żaneta Szymanek, Barbara Kubicka. II miejsce zajęła reprezentacja klas trzecich, III miejsce przypadło reprezentacji klas drugich.Najlepszymi zawodniczkami turnieju okazały się: Małgorzata Lukosek 1 LO, Dominka Chydzińska 2 LO, Ewa Ulfig 3 TH.
Ze sportowym pozdrowieniem organizatorka turnieju
Henryka Sukienik

Uwaga Grecja!
10.06.2010 (09:32:43)

Nadeszła wiekopomna chwila!!
Już prawie wyjeżdżamy...

12 czerwca, w sobotę zbiórka o 5.30 na szkolnym parkingu!

Nie zapomniejcie zabrać paszportów i wszystkich rzeczy, o których mówiliśmy!!

Zaprojektuj swój znaczek pocztowy
09.06.2010 (20:00:45)
 W tym roku 15 lipca przypada 600 rocznica bitwy pod Grunwaldem. Dla upamiętnienia tego zwycięstwa organizujemy szkolny konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego.
Prace wykonane dowolną techniką w formacie A4 prosimy dostarczać do 20 czerwca pani A. Lipowskiej lub pani H. Ślimak.

UWAGA KANDYDACI DO KLAS PIERWSZYCH!
09.06.2010 (13:48:53)
 W związku z Decyzją Śląskiego Kuratora Oświaty Nr SE KZ-41010/5/10 z dnia 9 czerwca 2010 r. informujemy, iż zmienił się termin składania dokumentów tj. podań do szkoły pierwszego wyboru.
Został on przedłużony do dnia 22 czerwca do godz. 12:00.

Młodzieżowa Akademia Samorządowa w ZSOT
08.06.2010 (20:00:12)
  W poniedziałek 7.06.2010r. Anita Kaczmarczyk, Kamila Kurek i Szymon Światły reprezentowali klasę II LO w Katowicach, biorąc udział w konkursie podsumowującym projekt Młodzieżowa Akademia Samorządowa. Do projektu zgłosiła II LO p. Alina Lipowska w ramach realizacji rozszerzonego programu wiedzy o społeczeństwie. Jako jedna z 20 klas w województwie śląskim II LO uczestniczyła w cyklu warsztatów na temat: praw i obowiązków obywatela, kampanii wyborczej i marketingu politycznego oraz wyborów. Celem projektu było poszerzenie wiedzy z zakresu samorządności  i kształtowanie postaw właściwych dla budowy społeczeństwa obywatelskiego. Dzięki realizatorom projektu - pracownikom Ośrodka Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. W. Pańki, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej projekt trafił do naszej szkoły, wpisując się w program klasy menadżerskiej. Projekt został zrealizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego EOG, Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Uwaga! Grecja!!
08.06.2010 (10:07:12)

Ludzie, którzy chcą zaświadczenia o wyjeździe i kosztach tego wyjazdu  proszeni są o dostarczenie danych koniecznych do jego wystawienia (różne zakłady wymagają róznych danych).

Turniej siatkówki dziewcząt!!!
08.06.2010 (09:04:12)

W dniu 11 czerwca ( piątek) o godzinie 11:45 na " Orliku"  rozpocznie się turniej piłki siatkowej dziewczat reprezentacji klas I, II i III..

Składy reprezentacji klas ( 8 osobowe) przyjmuje H. Sukienik do dnia 10 czerwca.

Mile widziane wsparcie kibiców

info
07.06.2010 (21:24:07)
 Zapraszam na przedostatnie zajęcia przygotowujące do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik informatyk, we środę 9 czerwca w sali 50 o godz. 9:45. MB