2024.05.04 15:00:00

PROJEKT EDUKACYJNY - KULTURA RENESANSU
13.04.2008 (19:41:26)

W piątek 11 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych miało miejsce niecodzienne wydarzenie dydaktyczne. Klasy pierwsze liceum ogólnokształcącego i technikum budowlanego przygotowały pod opieką polonistki – Jolanty Wróbel prezentację związaną z obyczajowością renesansu. Było to podsumowanie projektu czytelniczo-medialnego polegającego na zbieraniu różnych ciekawostek dotyczących mody, stosowanych kosmetyków, upodobań estetycznych, obyczajów stołu, muzyki i tańca okresu renesansu. O wyjątkowości prezentacji stanowiły zgromadzone przez młodzież eksponaty (naczynia nawiązujące do epoki, reprodukcje, a nawet instrumenty!) oraz wystrój sali i ubiór uczniów – dziewcząt w długie suknie, chłopców w ciemne stroje z kryzami u szyi. Ciekawym i bardzo widowiskowym elementem był pokaz renesansowego tańca- allmandy, którego kroki uczniowie poznawali na lekcjach wychowania fizycznego pod bacznym okiem nauczycielki tego przedmiotu, Henryki Sukienik. Prezentację oglądali nauczyciele i dyrekcja ZSOT, rodzice oraz Joanna Grabowska, wizytator i  wicedyrektor częstochowskiej delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty. W ocenie wszystkich zaproszonych gości prezentacja była bardzo interesująca i doskonale przygotowana.

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
13.04.2008 (19:15:20)
  10 kwietnia 2008 r. odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Naszą szkołę reprezentowały:
  • Patrycja Majchrzak,
  • Justyna Majchrzak,
  • Dominika Nowicka,
  • Marzena Imiołczyk.
Zawody składały się z części teoretycznej, gdzie drużyny rozwiązywały samodzielnie test oraz części praktycznej, w której członkowie drużyn wykonywali czynności ratownicze na pozorantach. Ocenie podlegały: bezpieczeństwo ratowników, ratowanie życia, wezwanie wykwawalifikowanej pomocy, udzielanie pierwszej pomocy, umiejętność samodzielnego działania ratowników, kierowanie drużyną i prace zespołowe.W konkursie zajeliśmy II miejsce tracąc do zwycięzcy tylko 2 pkt. Zapraszamy do  galerii.

Konkurs na plakat
13.04.2008 (18:49:46)

W marcu odbył się szkolny konkurs,którego celem było wykonanie plakatu mającego na celu zachęcenie osób dorosłych do oddawania krwi. Zwyciężyła uczennica klasy 1TH- Jaksik Sylwia. Serdecznie gratulujemy!!!

Małgorzata Klimczyk

PRZYPOMINAM O KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM
13.04.2008 (16:14:01)

Kategorie konkursu fotograficznego :  1. "Przyroda wokół nas".  2. "Zabytki powiatu lublinieckiego". 3. "Moja pasja". 4. "Jeden dzień z życia powiatu".

Zdjęcia do konkursu muszą speniać warunki : są to oryginalne prace autora, dotąd niepublikowane, zrobione na terenie powiatu lublinieckiego.

Zdjęcia do sprawdzenia ( podzielone na w/w kategorie )przynosić na płytach CD do 7 maja 2008 r.

Więcej informacji : Anna Siwiaszczyk, Beata Kąpielska.

Uwaga maturzyści !!!
10.04.2008 (12:36:39)
 Biblioteka przypomina o obowiązku rozliczenia się z wypożyczonych wydawnictw (książek, czasopism) do dnia 18 kwietnia br.

VII Powiatowy Konkurs Matematyczny
10.04.2008 (10:33:48)
  Dnia 3 kwietnia 2008 roku odbył się  szkolny etap VII Powiatowego Konkursu Matematycznego im. Richarda Couranta  organizowanego przez Zespół Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu.

Do drugiego, powiatowego etapu zakwalifikowali się:
1.      Tomasz Supel – klasa I TI1
2.      Natalia Sleziona – klasa I TB1
3.      Angelika Bator – klasa II TH

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów 19 kwietnia 2008 r.

Zaproszenie na Dni Otwarte
07.04.2008 (19:29:11)

We wtorek i środę 8-9 kwietnia w naszej szkole odbywają się Dni Otwarte. Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów gimnazjów, którzy wkrótce będą musieli podjąć decyzję co do swojej dalszej edukacji. Wizyta będzie okazją do obejrzenia bazy dydaktycznej szkoły oraz zapoznania się z nauczycielami i uczniami oraz z kierunkami kształcenia w II Liceum Ogólnokształcącym i Technikum nr2. Zaproszenie na Dni Otwarte adresujemy nie tylko do klas trzecich, ale i do rodziców i uczniów gimnazjalistów, którzy pragną obejrzeć szkołę, składając nam wizytę indywidualnie.

POWIATOWY KONKURS "MŁODY CHEMIK"
07.04.2008 (11:06:37)
  18 kwietnia 2008 r. o godz. 9.00 odbędzie się w naszej szkole Powiatowy Konkurs MŁODY CHEMIK.
Biorą w nim udział uczniowie:
  • Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu,
  • Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu,
  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Medycznych w Lublińcu,
  • Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu.

NASZĄ SZKOŁĘ REPREZENTOWAĆ BĘDĄ:
  • DARIA DRYNDA z klasy 1 LO
  • TOMASZ KRAWCZYK z klasy 2 IT
  • PATRYCJA ROSE z klasy 1 LO
  • ANDRZEJ SLEDZIONA z klasy 3 IT
GRATULUJEMY ZAKWALIFIKOWANIA SIĘ DO REPREZENTACJI SZKOŁY I ŻYCZYMY SUKCESU NA KONKURSIE!

TEST MATEMATYKA PLUS
07.04.2008 (07:56:26)
  9 edycja tego konkursu odbędzie się 25 kwietnia 2008 r. o godz. 10:00 w sali nr 30. Nagrodą dla wszystkich uczestników ( 28 osób ) są płyty DVD z serialem  „Co ludzie powiedzą”.

UWAGA: W czasie testu nie wolno używać kalkulatorów. Karty odpowiedzi należy wypełnić czarnym lub ciemnoniebieskim długopisem.

Maria Kubat

04.04.2008 (12:58:14)
  W poniedziałek na długiej przerwie odbędzie się zebranie uczniów zainteresowanych współpracą ze szkolną gazetką. Serdecznie zapraszam o godz. 10.30 do sali 49.

Marta Pulcer

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Następna >>