2024.05.04 03:00:00

Uwaga czytelnicy
23.03.2006 (23:09:15)
 Od dziś można przeglądać pod adresem http://biblioteka.zsot.lubliniec.pl/ (patrz BIBLIOTEKA ELEKTRONICZNA) skarby naszej biblioteki. Każdy czytelnik który pofatyguje sie do biblioteki otrzyma hasło które pozwoli mu za pośrednictwem internetu sprawdzić stan swojego konta (wypożyczone pozycje, terminy zwrotu oraz zaległości) jak również dokonać zamówienia.

Usługa jeszcze jakiś czas będzie dostępna tylko w godzinach pracy biblioteki

Chcesz się ustrzec ptasiej grypy?
08.03.2006 (07:41:11)

• SPOŻYWAJ MIĘSO DROBIOWE, PRZETWORY DROBIARSKIE I JAJA PODDANE ODPOWIEDNIEJ OBRÓBCE CIEPLNEJ W TEMPERATURZE MINIMUM 70*C;
  • MYJ DOKŁADNIE Z UŻYCIEM DETERGENTU WSZYSTKIE PRZEDMIOTY, KTÓRE MIAŁY KONTAKT Z  SUROWYM DROBIEM (DESKI, NOŻE, TALERZE); PAMIĘTAJ, ŻE ZAMROŻENIE MIĘSA NIE NISZCZY WIRUSA PTASIEJ GRYPY;
  • NIE DOTYKAJ, BEZ ODPOWIEDNIEGO ZABEZPIECZENIA, MARTWYCH LUB SPRAWIAJĄCYCH WRAŻENIE CHORYCH PTAKÓW DZIKICH ANI UBITEGO DROBIU; PRZEDE WSZYSTKIM DOPILNUJ, ABY NIE ROBIŁY TEGO DZIECI;
  • ZADBAJ O TO, ABY DZIECI UNIKAŁY MIEJSC BYTOWANIA DZIKIEGO PTACTWA, FERM DROBIU ORAZ INNYCH MIEJSC JEGO PRZETRZYMYWANIA;
  • MYJ RĘCE PO KAŻDORAZOWYM ZETKNIĘCIU Z PTACTWEM, ZARÓWNO DZIKIM, JAK I HODOWLANYM; DOPILNUJ, ABY ROBIŁY TO TAKŻE DZIECI;
  • PAMIĘTAJ, ABY SUROWE MIĘSO DROBIOWE NIE MIAŁO STYCZNOŚCI Z INNYMI PRODUKTAMI ŻYWNOŚCIOWYMI;
  • PRZYPOMINAMY O PRZESTRZEGANIU ZAKAZU PRZYWOZU Z ZAGRANICY ŻYWEGO LUB MARTWEGO PTACTWA, DROBIU I WYROBÓW DROBIARSKICH, JAJ, NIEPRZETWORZONYCH PIÓR I ICH CZĘŚCI, PIERZA, PUCHU ORAZ TROFEÓW MYŚLIWSKICH;
  • BEZWZGLĘDNIE PRZESTRZEGAJ ZALECEŃ WYDAWANYCH PRZEZ PRZEDSTAWICIELI INSPEKCJI WETERYNAEYJNEJ I PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ.

GŁÓWNY INSPEKTOR SANITARNY

(tekst na strone WWW przygotowała Chowańska Małgorzata)

Drogie Panie !
07.03.2006 (23:02:19)

Z okazji Dnia Kobiet pragniemy złożyć wam życzenia, wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia, by w każdym dniu roku uśmiech na twarzy waszej gościł tak samo często, jak w tym dniu.

06.03.2006 (16:08:04)

Drodzy Rodzice !

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami dotyczącymi rozliczenia podatku dochodowego przez osoby fizyczne, każdy podatnik może przeznaczyć 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Szkoła nasz zawarła umowę partnerską z taką organizacją. Jest to Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom " Przyjazna Szkoła ". Stowarzyszenie to prowadzi akcję " 1% dla mojej szkoły ".

Na mocy zawartej umowy wpłaty 1% z podatku dochodowego dokonane na wskazane przez stowarzyszenie indywidualne konto bankowe będą w 75% przeznaczone na cele naszej szkoły. Cele te obejmują potrzeby materialne, dydaktyczne i wychowawcze szkoły.

Prosimy Państwa o przekazanie 1% swojego podatku dochodowego na rzecz naszej szkoły. Państwa hojność pomoże nam systematycznie poprawiać warunki nauki w szkole  oraz lepiej realizować cele dydaktyczne i wychowawcze. Jednocześnie informujemy, że wpłaty dokonywane na poczcie są wolne od opłaty.

Wpłat należy dokonać na:

Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom " Przyjazna Szkoła"

ul. Chopina 2c

41-400 Mysłowice

Numer konta bankowego:

24132000220112106000000576

Tytułem: 1% dla Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła" nr KRS31762

W szkole dostępne są odpowiednie dowody wpłat.

Prosimy uczniów naszej szkoły o przekazanie tej informacji rodzicom.

18.02.2006 (12:50:35)
 "Mamy super konkurs, wystarczy głowa pełna pomysłów!Są zadania dla malarzy, graficiarzy, komiksiarzy i filmowców"

POMOC DLA DARKA
13.02.2006 (17:45:58)
 Dariusz Szymiec był wesołym, pełnym życia nastolatkiem. 21 sierpnia uległ nieszczęśliwemu wypadkowi i został prawie całkowicie sparaliżowany. Dzięki żmudnej i ciężkiej rehabilitacji zaczął odzyskiwać władzę w rękach. Jednak rechabilitacja jest bardzo kosztowna, dlatego rodzina i przyjaciele Darka apelują do wszystkich, którym nie jest obojętny jego los o pomoc i wsparcie. Pomóżmy Darkowi powrócić do pełni sił!

Wpłata na konto BGŻ SA 16 2030 0045 1130 0000 0534 9240 z dopiskiem "Pomoc dla Darka".

Pamiętajcie nawet mała kwota wpłacona przez kilka osób spowoduje, że pojawią się tak potrzebne pieniądze na rehabilitację. Jeśli macie problemy z wypełnieniem dowodu wpłaty poproście o pomoc swojego wychowawcę. Przekażcie też naszą prośbę waszym rodzicom. Pomożcie byłemu uczniowi naszej szkoły.

Rozbudowa i naprawa komputera (kompendium)
12.02.2006 (11:24:08)
 to jak można przeczytać w podtytule kieszonkowy przewodnik po sprzęcie komputerowym dla hobbystów i profesjonalistów.
Myślę, że książka może być szczególnie pomocna w przygotowaniu do lekcji w technikum informatycznym. Znajdziecie w nim między innymi informacje na temat: konfiguracji i aktualizacji BIOS-u, dysków ATA, SCSI i dysków optycznych, pamięci flash, urządzeń szeregowych i równoległych, złącz i urządzeń USB oraz IEEE-1394, sieci komputerowych i narzędzi stosowanych w diagnostyce i instalacji sprzętu komputerowego.
Od poniedziałku dostępna w naszej bibliotece.

O bezpieczeństwie słów kilka
04.02.2006 (11:04:25)

• 2 lutego - Dzień Bezpiecznego Komputera (strona serwisu)
  • 7 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu (strona serwisu)