C6H6: 1μg/m3

2024.05.03 14:00:00

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt "PIERWSZAK"
21.10.2010 (11:24:29)
  W środę 20.10.2010 r. odbył się w naszej szkole turniej piłki siatkowej dziewcząt klas pierwszych "PIERWSZAK". Do rywalizacji stanęły trzy reprezentacje; 1 LO, 1 TH, 1 TA. Po zaciętych pojedynkach zwycięstwo wywalczyła sobie zasłużenie reprezentacja klasy 1 LO, która kolejno pokonała klasy 1 TH 2:0  i  1 TA 2:1. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 1 TH, a trzecie miejsce zajęła klasa 1 TA.
Gratuluję wszystkim dziewczynom dobrej i ambitnej gry w duchu idei  "fair play".

Ze sportowym pozdrowieniem
H. Sukienik

"Pierwszaki" po raz drugi w historii szkoły Mistrzami!
20.10.2010 (15:19:36)
   W rozegranych dziś meczach finałowych było sporo emocji, sportowej walki, a przede wszystkim sporo bramek. W pierwszym z nich w meczu o III miejsce 4TI2 pokonała 2TBLO 4:0 mimo, że do przerwy na boisku nie wiele się działo, i nie było bramek. Po przerwie do szturmu ruszyli informatycy i zaaplikowali swoim rywalom 4 bramki w przeciągu niespełna kwadransa... 2TBLO nieco oszołomiona takim rozwojem sprawy, bez swojego kontuzjowanego najlepszego zawodnika Raszewskiego (rozpoczął symbolicznym strzałem mecz) nie była w stanie nic zrobić i to informatycy wskoczyli na podium. Ich najlepszy strzelec Kamil Cichoń zdobył dziś 2 bramki i został najskuteczniejszym strzelcem tegorocznych mistrzostw z 26 trafieniami, co daje średnią prawie 4 bramek na mecz! W drugim Wielkim Finale, na który czekało i walczyło o niego cały miesiąc aż 17 zespołów uczestniczących w tegorocznym turnieju, ubiegłoroczni Mistrzowie 4TB1 musieli oddać tytuł na rzecz rewelacji tegorocznych rozgrywek, i jedynej niepokonanej (tylko 1 remis w 8 meczach) drużyny w mistrzostwach klasy 1TB! Sam mecz był godnym wielkiego finału znakomitym wyrównanym widowiskiem stojącym na wysokim poziomie, a oba zespoły pokazały kilka kapitalnych akcji oklaskiwanych przez licznie przybyłych na to spotkanie kibiców. Pierwszy cios zadali "starzy mistrzowie", którzy po trafieniu mocnym strzałem Joachima Poloczka już w 3 minucie objęli prowadzenie. Jednak "pierwszaki" bardzo szybko się podniosły i wyrównały w 7 minucie po strzale Mateusza Joska. Potem długo trwała wymiana ciosów, i szybkich akcji jednak żadna ze stron nie potrafiła pokonać ktoregoś z uważnie i dobrze broniących bramkarzy. I kiedy kibice już pytali się o długość trwania dogrywki, na którą się powoli zanosiło młodzi budowlańcy zadali decydujący cios, który w 36 minucie wykonał precyzyjnym strzałem z boku pola karnego Sebastian Hindera. Maturzyści rzucili się szaleńczo do odrabiania strat, jednak mimo okazji Nowaka, Dziuka, oraz Pilarskiego nie zdołali wyrównać, bo po prostu zabrakło im na to czasu. Po czterominutowym szturmie na bramkę Mielczarka ostatni gwizdek oznajmił koniec spotkania i koniec panowania "starych mistrzów". Nowym Mistrzem Szkoły w piłce nożnej na rok szkolny 2010/2011 została klasa 1TB!
 Po spotkaniu finałowym nagrody ufundowane przez Radę Rodziców w obecności organizatorów wręczyła zespołom pani Dyrektor Joanna Walczak.
 Gratulujemy 1TB drugiego w prawie dwudziestoletniej historii mistrzostw tytułu zdobytego przez pierwszą klasę i życzymy wam dalszego rozwoju...nie tylko piłkarskiego. Pozostałym drużynom gratulujemy walki i zaangażowania dziękując przy okazji za udział w Mistrzostwach Szkoły 2010/2011, które tym samym przeszły do historii.

Mecz o III miejsce: 4TI2 - 2TBLO 4:0 (0:0) bramki: Klimas 26',  Gałeczka 32', Cichoń 35', 40'
 Składy: 4TI2- Zdańkowski M.,- Gałeczka K., Cichoń K., Łatacz R., Klimas T., Strzoda M., Kowolik M., Dłubała B.
             2TBLO - Ulfik D., Greupner K., Raszewski P., Małczak G., Swoboda M., Kisel M., Zawis Ł., Ploska D., Koza M.

Wielki Finał: 4TB1 - 1TB 1:2 (1:1) bramki: Poloczek J. 3' - Josek M .7', Hindera S. 36'
   Składy: 4TB1- Kandora D.,-  Poloczek K.,  Poloczek J., Pilarski M., Dziuk S.,  Karmański B., Łapok Ł., Nowak A., Kotala T.
               1TB- Mielczarek D., Hindera S., Skolik R., Josek M., Leszczyński M., Pawełczyk P., Sojka K., Franczok D., Śniechota Z.

Klasa 1TB - Mistrzowie Szkoły w piłce nożnej 2010/2011

Pierwsza "trójka" mistrzostw w komplecie !

Organizatorzy: J.Łuczyński, A.Gawin, K.Kubica

INFORMACJA DLA ABSOLWENTÓW TECHNIKUM NR 2
20.10.2010 (11:32:08)
  Absolwenci zamierzający przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w czerwcu 2011 r. zobowiązani są do złożenia deklaracji w szkole macierzystej do 20 grudnia 2010 r., która jest dostępna w poniższym linku.

DEKLARACJA DO POBRANIA

Jednocześnie nadmieniamy, iż absolwenci z roku 2006 i 2007, którzy nie zdali jednej części egzaminu, w 2011 r. przystępują do  całości egzaminu.

PRZYPOMNIENIE
20.10.2010 (09:48:01)
 Przypominamy, że Test Historia Plus odbędzie się w dniu 22 października 2010 r. w sali nr 46.

Hanna Ślimak
Iwona Lewke

SZKOLNY ETAP III OLIMPIADY WIEDZY HOTELARSKIEJ
20.10.2010 (09:41:33)
  W dniu 28.10 odbędzie się szkolny etap III Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej pod tytułem "Organizacja i technika pracy w recepcji"

Wszystkie osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Panią E. Swarlik lub Panem S. Kościelnym.

SYCYLIA
20.10.2010 (08:09:45)

Uwaga ! Uczestnicy wycieczki na Sycylię !
W poniedziałek 8 listopada 2010 r. o godz 17.00 w sali 30 odbędzie się spotkanie organizacyjno - informacyjne z przedstawicielem biura podróży.
Na spotkanie zapraszamy uczestników wycieczki z rodzicami
Do 8 listopada należy dokonać kolejnej wpłaty na wycieczkę w wysokości 200 zł u p. Kąpielskiej.
Organizatorzy

OBÓZ NARCIARSKI W CZECHACH
20.10.2010 (07:35:16)
  OBÓZ NARCIARSKI W CZECHACH ORGANIZOWANY JEST W TERMINIE 23.01 - 29.01.

Bliższe informacje i zapisy u Pani H. Sukienik

20.10.2010 (07:07:49)
  Dziś o godzinie 14:15 rozegrany zostanie turniej siatkówki dziewcząt klas pierwszych. Do rywalizacji staną trzy reprezentacje klas: 1LO, 1TA, 1TH.
Mile widziani aktywni kibice!

H. Sukienik

Konkurs informatyczny - POMNIKI PRZYRODY
18.10.2010 (10:26:13)
  KONKURS NA PROJEKT I WYKONANIE APLIKACJI INTERNETOWEJ "POMNIKI PRZYRODY"

Cel konkursu:
Zbudowanie aplikacji internetowej "POMNIKI PRZYRODY", która będzie pełniła rolę formularza wprowadzania danych dotyczących pomników przyrody dla administratorów oraz zbioru informacji dotyczących pomników przyrody dla  użytkownika anonimowego.

Uczestnicy konkursu :

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich.

I etap konkursu (preselekcja):
Wybranie 10-ciu najlepszych projektów strony
termin oddania : 15 listopada 2010 roku, ogłoszenie wyników: 1 grudnia 2010r.

II etap konkursu (ekspercki) dla prac dopuszczonych po I etapie:
wybór najlepszej aplikacji internetowej
termin oddania : 31 stycznia 2011 roku, ogłoszenie wyników : 28 luty 2011r.

UWAGA! Nagroda główna to laptop o najnowszych parametrach

Organizatorzy to:

• Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego z siedzibą w Będzinie,
  • Firma TERKOM ( www.terkom.home.pl ) - Zajmuje się technologiami informatycznymi. Współpracuje z takimi firmami jak : Fujitsu-Simens, DAGMA, GMT, LANSTER, ACCESS, EDS, INTERMEC, SECURITY LABEL, IER
Serdecznie zapraszamy do rywalizacji !!!

Konkurs dotyczy powiatów: lubliniecki, kłobucki, częstochowski i tarnogórski.

DOKUMENTACJA KONKURSU JEST DOSTĘPNA TUTAJ

DEUTSCHFREUND
12.10.2010 (13:54:46)
 Zapraszam wszystkich uczniów do udziału w X edycji konkursu języka niemieckiego "DEUTSCHFREUND", który odbędzie się 17 listopada 2010 o godzinie 13:00. Test konkursowy będzie testem wielokrotnego wyboru – 28 zadań z odpowiedziami A, B, C, D, z których każda może być prawidłowa lub fałszywa. Aby wziąć udział w konkursie należy uiścić opłatę wpisową w wysokości 8 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 października 2010 r.