2024.05.14 11:00:00

KONKURS - LITERACKI SMS
08.01.2011 (22:55:18)
W marcu b.r. nasza szkoła będzie organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego
LITERACKI SMS – POEZJA I PROZA NA 160 ZNAKÓW
pod hasłem "Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?"
PATRONAT NAD KONKURSEM SPRAWUJĄ:  WOJEWODA ŚLĄSKI I ŚLĄSKI KURATOR OŚWIATY
Teksty należy opatrzyć informacjami:
- imię i nazwisko, wiek uczestnika, telefon kontaktowy – jeżeli uczestnik zgłasza się indywidualnie
- imię i nazwisko, wiek uczestnika, szkoła, nauczyciel, telefon kontaktowy – jeśli zgłoszenie wysyła szkoła.
Literackie SMS-y wraz z powyższymi danymi należy przesyłać e-mailem na adres: ya.konkurs@gmail.com  do dn. 11 marca 2011r. lub dostarczyć osobiście do sekretariatu.
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie i prosimy o pomoc w promocji tego przedsięwzięcia.

Uczestnicy formułują literackie wypowiedzi składające się maksymalnie ze 160 znaków (ze spacjami) w formie złotej myśli, aforyzmu, wiersza, rady, sentencji, przestrogi. Treść literackich SMS-ów dotyczyć musi szeroko pojętej egzystencji, np. codzienności, sfery uczuć, systemu wartości, wszystkiego, co wiąże się z hasłem:
Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?
Jeden uczestnik zgłasza tylko 1 literacki SMS. Teksty należy opatrzyć informacjami:
Teksty wraz z danymi uczestnika należy przesyłać e-mailem na adres: ya.konkurs@gmail.com  do dn. 11 marca 2011r. lub dostarczyć osobiście/pocztą na adres:
Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu
ul. Ks. płk Jana Szymały 3
42-700 Lubliniec
Rozstrzygnięcie konkursu i powiadomienie laureatów nastąpi do dnia 16 marca 2011r. Wręczenie nagród odbędzie w dniu 21 marca 2011r. o godz. 11.00. w Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych. Wyniki zostaną również zamieszczone  na stronie internetowej szkoły, a wyróżnione teksty będą opublikowane na portalu www.ya.czwartawladza.edu.pl.  Zgłoszenie uczestnika jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację tekstu konkursowego w celach promocyjnych.

Ocenie jury podlegać będą:
- trafność i uniwersalna wymowa tekstu,
- oryginalność formalna (dowcip, gra słów, aluzja, poetyckie ujęcie itp.)
Samodzielność prac weryfikowana będzie w dostępnych publikacjach oraz poprzez wyszukiwarki internetowe. Prace niesamodzielne zostaną zdyskwalifikowane.
Oceny jury są niepodważalne i nie podlegają odwołaniom.
Organizatorzy
Katarzyna Myrcik, Beata Dudek, uczniowie współredagujący portal ya.czwartawladza.edu.pl