2024.05.15 10:00:00

Dziennikarze z ZSOT w redakcji "Gazety Wyborczej"
10.04.2011 (19:21:16)
We wtorek (05.04.2011r.) grupa naszych szkolnych dziennikarzy wybrała się na wycieczkę do najwiekszego w południowej polsce katowickiego oddziału „Gazety Wyborczej” w Tychach, by móc zobaczyć jak powstaje i przez co musi przechodzić gazeta, zanim znajdzie się w rękach czytelników. Przewodnikiem naszej młodzieży była szefowa działu promocji Magdalena Bochenek, która z chęcią pokazała, na czym polega praca dziennikarza od podszewki i odpowiadała na każde, nawet te najtrudniejsze pytania. Młodzi adepci dziennikarstwa mogli poznać specyfikę pracy w redakcji i dowiedzieć się, jakę drogę przechodzi każdy artykuł zanim dostanie się do ramówki. Okazało się, że nie jest to tak proste, jak się wydaje. Nasi dziennikarze zajrzeli również do drukarni, która zrobiła na nich ogromne wrażenie. Każdy myślał, że zrobić gazetę -nic prostszego, jednak kiedy oczom młodzieży ukazały się olbrzymie maszyny, na pewno zmienili zdanie. Uczniowie dowiedzieli się jak wiele osob zaangażowanych jest podczas tworzenia jednego numeru pisma. Oprócz licznych reporterów, fotografów, dziennikarzy w redakcji pracuje bardzo wiele osob, bez których powstanie gazety nie byłoby możliwe. Wycieczka miała charakter edukacyjny, jej celem było ukazanie praktycznej strony zawodu dziennikarza prasowego. Dzięki niej nasza młodzież jest bogatsza o nowe doświadczenia związane z dziennikarstwem, które na pewno wykorzysta w przyszłości, rozwijając swoje pasje i zainteresowania!

Więcej zdjęć w GALERII