2024.05.14 04:00:00

Numerek ochronny - kolejna inicjatywa SU
28.11.2011 (08:43:47)
Już od dziś uczniowie za sprawą działań SU mogą korzystać z przywilejów "Numerka ochronnego". Zapraszamy wszystkich nauczycieli oraz uczniów do zapoznania się z regulaminem.
W tym tygodniu wylosowane numery to:

28.11.2011 - 31
29.11.2011 - 12
30.11.2011 - 17
01.12.2011 - 22
02.12.2011 - 32

REGULAMIN "NUMERKA OCHRONNEGO" W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCO - TECHNICZNYCH W LUBLIŃCU

Regulamin „Numerka ochronnego" został sporządzony przez Samorząd Uczniowski (reprezentujemy uczniów szkoły) i opiekuna samorządu w dn. 21.11.2011

1.     "Numerek ochronny" losowany jest w każdy czwartek o godzinie 10:30 przez członka Zarządu Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu w obecności opiekuna SU lub innej osoby wyznaczonej przez opiekuna SU bądź Dyrektora Szkoły. W przypadku nieobecności przedstawicieli SU, losowanie nie jest przeprowadzane.

2.     Podczas losowania losuje się kolejno pięć liczb,  każda z nich odpowiada kolejnym dniom tygodnia, zaczynając od poniedziałku, a kończąc na piątku.

3.     Wylosowane numery odpowiadają numerom uczniów w dziennikach lekcyjnych.

4.     Pula numerków do losowania to zakres od 1 do ostatniego numeru przyporządkowanego uczniowi z najliczniejszej klasy. Każdy numer może być wylosowany jeden raz w danym miesiącu. Po wylosowaniu jest odkładany i wraca do puli pierwszego dnia nowego miesiąca.

5.     Wylosowane numery zamieszczane są na tablicy SU.

6.     Losowanie odbywa się bez powtórzeń, od wyniku losowania nie ma odwołania.

7.     Wylosowany numer w danym dniu zwolniony jest z:

·          odpowiedzi ustnej na lekcji;

·          pisania niezapowiedzianej pracy pisemnej;

·          niezapowiedzianego sprawdzenia w danym dniu zeszytu, zeszytu ćwiczeń.

8.     "Numerek ochronny" nie zwalnia ucznia ze sprawdzianów i kartkówek, które zostały zapowiedziane wcześniej.

9.     Uczeń posiadający „Numerek ochronny” ma obowiązek aktywnego udziału w lekcji.

10.  Osoba posiadająca w danym dniu „Numerek ochronny” ma prawo zrezygnować z posiadanych przywilejów.

11.  Z przywileju „Numerka ochronnego” nie mogą skorzystać uczniowie klas maturalnych, jeżeli przedmiot realizowany jest w wymiarze jednej godziny tygodniowo.

12.  Z przywileju „Numerka ochronnego” nie mogą skorzystać uczniowie, którzy na semestr otrzymali ocenę niedostateczną lub byli nieklasyfikowani.

13.  Jeżeli uczeń jest nieobecny, a zostanie wylosowany jego numerek, traci możliwość wykorzystania go.

14.  Może inaczej: Respektowanie regulaminu "Numerka ochronnego" obowiązuje wszystkich nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych.

15.  Losowanie "Numerka ochronnego" może zostać przerwane, gdy:

·          Uczniowie szkoły łamią przepisy "Statutu Szkoły";

·          Uczniowie łamią zasady współżycia w społeczności szkolnej;

Losowanie "Numerka ochronnego" może zostać przerwane bez podania przyczyn przez Dyrektora Szkoły, który ogłasza to na posiedzeniu Samorządu Uczniowskiego.

16.  "Numerek ochronny" zostanie wprowadzony w Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu z dniem 28.11.2011.