2024.05.18 20:00:00

XI EDYCJA KONKURSU „MATEMATYKA W BIZNESIE”

W dniu 4 stycznia 2013r. o godz. 12.35 w sali 30 odbędzie się szkolny etap konkursu

„MATEMATYKA W BIZNESIE”

na który serdecznie zapraszamy.

Organizatorami są:

Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu

oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Mikołowie

Głównym celem naszego konkursu jest wzbudzanie pasji uczniów do matematyki, a nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami. W odróżnieniu od olimpiad nasz konkurs ma za zadanie podniesienie umiejętności zastosowania matematyki w życiu codziennym poprzez przybliżenie specyfiki pracy w  biznesie.

Konkurs został objęty honorowym patronatem  Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Śląskiego, Starosty Lublinieckiego mgr inż. Joachima Smyły, Starosty Mikołowskiego mgr Henryka Jaroszka. Patronat naukowy nad konkursem objęła Politechnika Śląska w Gliwicach oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: matbiz.zsot.lubliniec.pl

REKRUTACJA 2012 - tylko do 26.06.
18.04.2012 (18:09:28)
Drodzy gimnazjaliści!
26 czerwca o godz. 12.00 zostanie zamknięty system rekrutacyjny. Nie czekajcie na ostatnią chwilę!
Po zalogowaniu i wyborze 3 szkół (w każdej z nich można wybrać dowolną ilość oddziałów), należy do sekretariatu dostarczyć podanie wygenerowane z systemu. Swoje preferencje możecie zmieniać, zgłaszając to w szkole pierwszego wyboru.
Jeśli jeszcze się wahacie co do swojej przyszłości, przyjdźcie zadać pytania, poznać nauczycieli i uczniów, porozmawiajcie ze starszymi kolegami, pooglądajcie nasze wyniki maturalne i wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.
Chcemy, żeby do naszej szkoły chodzili uczniowie otwarci na świat, kreatywni, z głową pełną pomysłów i chęcią do ich realizacji. Tu zdobędziecie dobre wykształcenie, które umożliwi Wam start na studia i pracę w przyszłościowym zawodzie - w Polsce i za granicą. Tu poznacie fantastycznych ludzi.
Nie zwlekajcie z decyzją do ostatniej chwili. Czekamy na Was.
Uczniowie i nauczyciele  ZSOT

"Gazeta Wyborcza" opublikowała specjalny dodatek zawierający  ranking liceów. W odróżnieniu od innych opiera się on na mierzeniu Edukacyjnej Wartości Dodanej, tzw. EWD, który oznacza przyrost wiedzy uczniów. Na pierwszym miejscu znalazło się LO w Myszkowie, a tuż za nim - zaledwie pół punktu dalej - nasze II Liceum Ogólnokształcące. Szkoły z Myszkowa i Lublińca mają EWD, o którym częstochowskie placówki mogą tylko pomarzyć - komentuje autor artykułu.
Badanie EWD prowadzi Centralna Komisja Egzaminacyjna od kilku lat. Na podstawie wyników egzaminów gimnazjalnych oblicza się potencjalne wyniki uczniów po ukończeniu szkoły średniej. Porównanie ich z faktycznymi wynikami na maturze daje wskaźnik dodatni lub ujemny, świadczący o przyroście bądź marnowaniu potencjału uczniów.

Dla nas istotne są dwie informacje:

Jest to niekwestionowany sukces i potwierdzenie, że w naszej szkole KAŻDY UCZEŃ, niezależnie od tego, z jakim poziomem wiedzy przychodzi, podwyższa swoje szanse i osiąga wysokie wyniki. Czekamy na podobny ranking techników. Tu też mamy się czym pochwalić.

ZDAWALNOŚĆ UCZNIÓW ZSOT NA MATURZE 2011

ZSOT