2024.05.19 08:00:00

XI EDYCJA KONKURSU „MATEMATYKA W BIZNESIE”

W dniu 4 stycznia 2013r. o godz. 12.35 w sali 30 odbędzie się szkolny etap konkursu

„MATEMATYKA W BIZNESIE”

na który serdecznie zapraszamy.

Organizatorami są:

Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu

oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Mikołowie

Głównym celem naszego konkursu jest wzbudzanie pasji uczniów do matematyki, a nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami. W odróżnieniu od olimpiad nasz konkurs ma za zadanie podniesienie umiejętności zastosowania matematyki w życiu codziennym poprzez przybliżenie specyfiki pracy w  biznesie.

Konkurs został objęty honorowym patronatem  Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Śląskiego, Starosty Lublinieckiego mgr inż. Joachima Smyły, Starosty Mikołowskiego mgr Henryka Jaroszka. Patronat naukowy nad konkursem objęła Politechnika Śląska w Gliwicach oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: matbiz.zsot.lubliniec.pl

Piszesz wiersze? Zgłoś się na Turniej Jednego Wiersza
24.05.2012 (17:02:30)
Witamy, pragniemy serdecznie zaprosić uczniów oraz nauczycieli państwa szkoły do wzięcia udziału w Turnieju Jednego Wiersza "Dusza w kałamarzu".
Anna Stępień i Aleksandra Augustyn
ZS im. Mickiewicza

REGULAMIN

1. Organizatorami turnieju są Anna Stępień i Aleksandra Augustyn pod patronatem Stowarzyszenia Wychowawców i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Lublińcu.
2. Konkurs odbędzie się 16.06.2012 r. o godzinie 17 w auli budynku Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Lublińcu.
Adres: ul. Sobieskiego 22, 42-700 Lubliniec
2. Konkurs ma charakter otwarty. Bez ograniczeń wiekowych, terytorialnych itp.
3. Uczestnik konkursu zobowiązany jest do przygotowania jednego wybranego wiersza swojego autorstwa, zapisania go na kartce i przedstawienia go wobec Jury oraz innych uczestników turnieju.
4. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się tego samego wieczoru.
Zostaną przyznane nagrody:
-nagroda Jury
I miejsce - 100 zł
II miejsce - 50 zł
 -nagroda od organizatorek dla najbardziej urzekającego uczestnika konkursu
 5. Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko oraz wiek poety, należy wysyłać pod adres e-mail duszawkalamarzu@gmail.com do 14.06.2012 r.
 6. Wszelkie pytania prosimy kierować pod adres duszawkalamarzu@gmail.com, pod nr tel. 889595033 / 889196145 lub bezpośrednio do organizatorek.

Skromna galeria z poprzedniej edycji dostępna na stronie:

PLAN TURNIEJU

17.00 – rozpoczęcie turnieju