Bardzo dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 2μg/m3
SO2: 6μg/m3
C6H6: 2μg/m3

2024.05.19 00:00:00













XI EDYCJA KONKURSU „MATEMATYKA W BIZNESIE”
 

        W dniu 4 stycznia 2013r. o godz. 12.35 w sali 30 odbędzie się szkolny etap konkursu

 

„MATEMATYKA W BIZNESIE”


na który serdecznie zapraszamy.


Organizatorami są:

Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu

       oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Mikołowie

               

    Głównym celem naszego konkursu jest wzbudzanie pasji uczniów do matematyki, a nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami. W odróżnieniu od olimpiad nasz konkurs ma za zadanie podniesienie umiejętności zastosowania matematyki w życiu codziennym poprzez przybliżenie specyfiki pracy w  biznesie.

Konkurs został objęty honorowym patronatem  Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Śląskiego, Starosty Lublinieckiego mgr inż. Joachima Smyły, Starosty Mikołowskiego mgr Henryka Jaroszka. Patronat naukowy nad konkursem objęła Politechnika Śląska w Gliwicach oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie.


Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: matbiz.zsot.lubliniec.pl



Konferencja podsumowująca projekty realizowane w 2012r.
21.06.2012 (10:07:37)
13 czerwca 2012r. w naszej szkole odbyła się konferencja promująca projekty współpracy międzynarodowej realizowane w 2012r. Dawid Czyrny i Damian Ochman przedstawili informacje na temat trwającego pojektu "Magia czytania szansą odkrywania siebie" w ramach programu Comenius oraz opowiedzieli kilkusetosobowej grupie zaproszonych osób o udziale szkoły w programie AIESEC.
Rezultaty projektu „Administrowanie sieci- jak to robią w Niemczech”
realizowanego w ramach programu Leonardo Da Vinci.  Konferencję z udziałem zaproszonych gości prowadzili Monika Tyrała i Łukasz Wit z klasy 3 TI – uczestnicy praktyki zagranicznej w Niemczech.

Konferencję zorganizowała p. Aniela Jyż koordynatorka projektu i autorka wniosku aplikacyjnego Leonardo da Vinci oraz p. Monika Ziaja - koordynatorka projektów Comenius i AIESEC.  Uczniowie klasy 3TI przygotowali ciekawy materiał fotograficzny i filmowy, ilustrujący udział szkoły w projektach, a szczególnie przebieg praktyk zagranicznych, acentując korzyści wyniesione z uczestnictwa w tej formie praktycznej nauki zawodu.

 
Oto relacja przedstawiona przez Monikę i Łukasza, stanowiąca komentarz do obszernej prezentacji nt. przebiegu i rezultatów praktyki:

Nasz wyjazd odbywał się w dniach od 4 do 31 marca. Wyruszyliśmy spod szkoły, podróż przebiegła bezproblemowo, na miejsce dotarliśmy po 7 godzinach. Po przyjeździe zostaliśmy serdecznie przywitani przez pracowników firmy Vitalis, która była koordynatorem naszego wyjazdu.

Całą grupą mieszkaliśmy w miejscowości Schkeuditz. Jest to wieś, jednak infrastruktura transportowa, czy techniczna jest na bardzo wysokim poziomie. Praktyki odbywały się w Lipsku, więc na miejsce docieraliśmy najpierw autobusem, który dowoził nas na samą stację kolejową, a później pociągiem. Cała podróż trwała niecałą godzinę.

Mieszkaliśmy w odrestaurowanym dworku, który dawniej pełnił funkcję miejscowego browaru. Pokoje były wieloosobowe ze standardowym wyposażeniem. Wieczorem mieliśmy możliwość pójścia do klubu, który jest stworzony specjalnie dla praktykantów. Tam mogliśmy pograć w bilard, na X-BOX’ie, czy zapoznawać się z innymi grupami przebywającymi w miejscu zakwaterowania.

W ramach praktyk odbyły się zajęcia dotyczące podstaw zakładania własnej firmy. Były one prowadzone przez Pana Francesco. Przekazał nam wiele przydatnych informacji, które możemy wykorzystać, w przyszłości zakładając własną działalność gospodarczą. Stworzyliśmy prezentację własnej firmy, którą przedstawiliśmy w ostatnim dniu zajęć z przedsiębiorczości.

Szkolenie odbywało się w Niemieckiej firmie Robotron.  Zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Każdy miał indywidualne stanowisko pracy. Komputery były wyposażone w Microsoft Windows Server 2008 R2, łącze internetowe o przepustowości 100Mb/s oraz najnowsze podzespoły. Wszystkie operacje były analizowane i jeśli coś było niejasne, wykładowca poświęcał swoją wolną chwilę na to, aby problem rozwiązać.

Oprócz zajęć fakultatywnych organizowane były liczne wycieczki. Pierwszą z nich była wycieczka do Lipska. Poznaliśmy największe atrakcje turystyczne miasta.

Mieliśmy okazję pojechać na Targi Informatyczne CeBiT w Hannoverze. Podziwialiśmy nowoczesne technologie, z którymi nie mieliśmy nigdy dotąd styczności. Byliśmy zaskoczeni ogromem powierzchni wystawowych. Na terenie targów znajdowały się specjalne linie autobusowe, którymi można było poruszać się sprawnie po obiekcie.

Kolejną wycieczką była wycieczka do Drezna. Zwiedziliśmy starówkę i nowe miasto. Kulminacyjnym punktem była wyprawa do Manufaktury VW. Obecnie produkuje się tam Pheatona, jest on składany ręcznie, a linia produkcyjna jest niesamowicie nowoczesna i interesująca.

W ostatni weekend udaliśmy się na dwudniową wycieczkę do Berlina. Z wielkim zaciekawieniem podziwialiśmy nowoczesną architekturę miasta. Naszym zakwaterowaniem był hotel znajdujący się przy dworcu głównym. Zobaczyliśmy siedzibę Rządu Niemieckiego, pozostałości muru berlińskiego, Bramę Brandeburską. Ponadto zwiedziliśmy Muzeum Techniki, które było niezmiernie interesujące. W nocy mogliśmy podziwiać panoramę Berlina z dachu naszego hotelu.

Wyjazd do Niemiec umożliwił nam podniesienie kwalifikacji zawodowych, ale również poznanie ciekawych miejsc, kultury niemieckiej, rozwinięcie umiejętności językowych oraz  poznanie wielu wspaniałych ludzi. Było to wspaniałe doświadczenie i życzymy innym żeby mieli możliwość odbycia praktyk zagranicznych, ponieważ jest to bardzo dobra nauka zarówno zawodu, jak i życia.



<< POWRÓT


[ lista | archiwum | szukaj ]