2024.05.18 20:00:00

XI EDYCJA KONKURSU „MATEMATYKA W BIZNESIE”

W dniu 4 stycznia 2013r. o godz. 12.35 w sali 30 odbędzie się szkolny etap konkursu

„MATEMATYKA W BIZNESIE”

na który serdecznie zapraszamy.

Organizatorami są:

Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu

oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Mikołowie

Głównym celem naszego konkursu jest wzbudzanie pasji uczniów do matematyki, a nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami. W odróżnieniu od olimpiad nasz konkurs ma za zadanie podniesienie umiejętności zastosowania matematyki w życiu codziennym poprzez przybliżenie specyfiki pracy w  biznesie.

Konkurs został objęty honorowym patronatem  Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Śląskiego, Starosty Lublinieckiego mgr inż. Joachima Smyły, Starosty Mikołowskiego mgr Henryka Jaroszka. Patronat naukowy nad konkursem objęła Politechnika Śląska w Gliwicach oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: matbiz.zsot.lubliniec.pl

Konkurs Ojczyzny Polszczyzny
18.09.2012 (17:50:11)
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Ojczyzny Polszczyzny pod patronatem prof. Jana Miodka. Konkurs ma na celu promowanie kultury słowa pisanego i mówionego.
4 października odbędzie się część pisemna etapu szkolnego*
12 października - część ustna (5-minutowa wypowiedź; czas przygotowania 45')* *
Materiały dla uczniów dostępne będą wkrótce na stronie http://www.ojczyznapolszczyzna.pl/
Zgłoszenia przyjmują nauczycielki języka polskiego do 28 września 2012r.

* W pisemnej części konkursu uczestnicy otrzymają do rozwiązania arkusz z następującymi zadaniami:
1. zadania związane z dwoma tekstami (proza i wiersz) – 25 punktów,
2. zadanie polegające na odnalezieniu w podanym tekście błędów językowych i poprawieniu ich – 5 punktów,
3. krótkie wypracowanie – 10 punktów.

Wszystkie zadania będą podporządkowane jednemu tematowi określonemu w tytule arkusza.

Przy formułowaniu tematu wypracowania staraliśmy się, by uczestnicy konkursu mieli okazję wyrazić swoje poglądy i upodobania.

W sumie za pisemną część konkursu uczestnik może otrzymać 40 punktów.

** W ustnej części konkursu uczestnicy wylosują przygotowany przez komisję wiersz. Ich zadaniem będzie głosowa i merytoryczna interpretacja utworu (ładne przeczytanie i interpretacja). W związku z krótkim czasem, jakim dysponuje uczestnik w tej części konkursu, wiersze będą niedługie. Przyjęliśmy jako zasadę, że będą to utwory nieomawiane w szkole.

W sumie w ustnej części konkursu uczestnik może uzyskać 10 punktów (3 – za głosową, 7 – za merytoryczną interpretację wiersza).