2024.05.18 20:00:00

XI EDYCJA KONKURSU „MATEMATYKA W BIZNESIE”

W dniu 4 stycznia 2013r. o godz. 12.35 w sali 30 odbędzie się szkolny etap konkursu

„MATEMATYKA W BIZNESIE”

na który serdecznie zapraszamy.

Organizatorami są:

Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu

oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Mikołowie

Głównym celem naszego konkursu jest wzbudzanie pasji uczniów do matematyki, a nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami. W odróżnieniu od olimpiad nasz konkurs ma za zadanie podniesienie umiejętności zastosowania matematyki w życiu codziennym poprzez przybliżenie specyfiki pracy w  biznesie.

Konkurs został objęty honorowym patronatem  Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Śląskiego, Starosty Lublinieckiego mgr inż. Joachima Smyły, Starosty Mikołowskiego mgr Henryka Jaroszka. Patronat naukowy nad konkursem objęła Politechnika Śląska w Gliwicach oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: matbiz.zsot.lubliniec.pl

KOMUNIKAT SU
23.09.2012 (16:09:51)

NUMEREK OCHRONNY:

• 24.09.2012 – 23
  • 25.09.2012 – 18
  • 26.09.2012 – 12
  • 27.09.2012 2
  • 28.09.2012 – 3
Regularmin dostępny poniżej:

REGULAMIN "NUMERKA OCHRONNEGO" W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCO - TECHNICZNYCH W LUBLIŃCU

Regulamin „Numerka ochronnego" został sporządzony przez Samorząd Uczniowski (reprezentujemy uczniów szkoły) i opiekuna samorządu w dn. 21.11.2011

1.     "Numerek ochronny" losowany jest w każdy czwartek o godzinie 10:30 przez członka Zarządu Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu w obecności opiekuna SU lub innej osoby wyznaczonej przez opiekuna SU bądź Dyrektora Szkoły. W przypadku nieobecności przedstawicieli SU, losowanie nie jest przeprowadzane.

2.     Podczas losowania losuje się kolejno pięć liczb,  każda z nich odpowiada kolejnym dniom tygodnia, zaczynając od poniedziałku, a kończąc na piątku.

3.     Wylosowane numery odpowiadają numerom uczniów w dziennikach lekcyjnych.

4.     Pula numerków do losowania to zakres od 1 do ostatniego numeru przyporządkowanego uczniowi z najliczniejszej klasy. Każdy numer może być wylosowany jeden raz w danym miesiącu. Po wylosowaniu jest odkładany i wraca do puli pierwszego dnia nowego miesiąca.

5.     Wylosowane numery zamieszczane są na tablicy SU.

6.     Losowanie odbywa się bez powtórzeń, od wyniku losowania nie ma odwołania.

7.     Wylosowany numer w danym dniu zwolniony jest z:

·          odpowiedzi ustnej na lekcji;

·          pisania niezapowiedzianej pracy pisemnej;

·          niezapowiedzianego sprawdzenia w danym dniu zeszytu, zeszytu ćwiczeń.

8.     "Numerek ochronny" nie zwalnia ucznia ze sprawdzianów i kartkówek, które zostały zapowiedziane wcześniej.

9.     Uczeń posiadający „Numerek ochronny” ma obowiązek aktywnego udziału w lekcji.

10.  Osoba posiadająca w danym dniu „Numerek ochronny” ma prawo zrezygnować z posiadanych przywilejów.

11.  Z przywileju „Numerka ochronnego” nie mogą skorzystać uczniowie klas maturalnych, jeżeli przedmiot realizowany jest w wymiarze jednej godziny tygodniowo.

12.  Z przywileju „Numerka ochronnego” nie mogą skorzystać uczniowie, którzy na semestr otrzymali ocenę niedostateczną lub byli nieklasyfikowani.

13.  Jeżeli uczeń jest nieobecny, a zostanie wylosowany jego numerek, traci możliwość wykorzystania go.

14.  Może inaczej: Respektowanie regulaminu "Numerka ochronnego" obowiązuje wszystkich nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych.

15.  Losowanie "Numerka ochronnego" może zostać przerwane, gdy:

·          Uczniowie szkoły łamią przepisy "Statutu Szkoły";

·          Uczniowie łamią zasady współżycia w społeczności szkolnej;

Losowanie "Numerka ochronnego" może zostać przerwane bez podania przyczyn przez Dyrektora Szkoły, który ogłasza to na posiedzeniu Samorządu Uczniowskiego.

16.  "Numerek ochronny" zostanie wprowadzony w Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu z dniem 28.11.2011.