2024.05.18 21:00:00

XI EDYCJA KONKURSU „MATEMATYKA W BIZNESIE”

W dniu 4 stycznia 2013r. o godz. 12.35 w sali 30 odbędzie się szkolny etap konkursu

„MATEMATYKA W BIZNESIE”

na który serdecznie zapraszamy.

Organizatorami są:

Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu

oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Mikołowie

Głównym celem naszego konkursu jest wzbudzanie pasji uczniów do matematyki, a nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami. W odróżnieniu od olimpiad nasz konkurs ma za zadanie podniesienie umiejętności zastosowania matematyki w życiu codziennym poprzez przybliżenie specyfiki pracy w  biznesie.

Konkurs został objęty honorowym patronatem  Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Śląskiego, Starosty Lublinieckiego mgr inż. Joachima Smyły, Starosty Mikołowskiego mgr Henryka Jaroszka. Patronat naukowy nad konkursem objęła Politechnika Śląska w Gliwicach oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: matbiz.zsot.lubliniec.pl

Eliminacje szkolne konkursu im. Haliny Poświatowskiej
25.09.2012 (20:31:48)
Eliminacje szkolne XI Regionalnych Prezentacji Recytatorskich im. Haliny Poświatowskiej odbędą się 16 października (wtorek) na 4 lekcji (godz. 10.50) w sali nr 30.

Przypominamy, że konkurs przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach: recytatorskiej i poezji śpiewanej.
Prezentowany repertuar obejmuje dwa utwory – jeden tekst Haliny
Poświatowskiej i jeden dowolnie wybrany tekst współczesnej poezji lirycznej polskiej lub światowej.
W kategorii poezji śpiewanej do akompaniamentu może być stosowany jeden instrument muzyczny albo wykonawcy może towarzyszyć zespół muzyczny w składzie do trzech osób.
Czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut.  Zgłoszenia przyjmują nauczycielki języka polskiego do końca września.
Zwycięzcy eliminacji będą reprezentowali szkołę w finale konkursu w Częstochowie w dniu 24.10.2012r.