Bardzo dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 2μg/m3
SO2: 6μg/m3
C6H6: 2μg/m3

2024.05.19 00:00:00













XI EDYCJA KONKURSU „MATEMATYKA W BIZNESIE”
 

        W dniu 4 stycznia 2013r. o godz. 12.35 w sali 30 odbędzie się szkolny etap konkursu

 

„MATEMATYKA W BIZNESIE”


na który serdecznie zapraszamy.


Organizatorami są:

Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu

       oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Mikołowie

               

    Głównym celem naszego konkursu jest wzbudzanie pasji uczniów do matematyki, a nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami. W odróżnieniu od olimpiad nasz konkurs ma za zadanie podniesienie umiejętności zastosowania matematyki w życiu codziennym poprzez przybliżenie specyfiki pracy w  biznesie.

Konkurs został objęty honorowym patronatem  Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Śląskiego, Starosty Lublinieckiego mgr inż. Joachima Smyły, Starosty Mikołowskiego mgr Henryka Jaroszka. Patronat naukowy nad konkursem objęła Politechnika Śląska w Gliwicach oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie.


Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: matbiz.zsot.lubliniec.pl



Praktyki hotelarzy w Norwegii i na Cyprze
29.10.2012 (06:48:51)
Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu mają kolejną okazję do świętowania. W czerwcu 2012r. zakończył się projekt staży  zagranicznych informatyków, a już kilka miesięcy później - w październiku, szkoła otrzymała potwierdzenie, że kolejne grupy techników będą odbywały praktyki zawodowe za granicą. Trzy klasy Technikum nr 2 ZSOT, kształcące się w zawodzie technik hotelarstwa, polecą na miesięczne staże do Norwegii i na Cypr. Wyjazdy odbędą się całkowicie nieodpłatnie dzięki dotacji Komisji Europejskiej. Projekt staży zagranicznych (IVT), który został przygotowany w ramach Programu Leonardo da Vinci Uczenie się przez całe życie, adresowany jest wyłącznie do uczniów technikum, bowiem propaguje działania zmierzające do poprawy jakości systemów kształcenia i szkolenia zawodowego oraz dostosowania systemu edukacyjnego do wymogów rynku pracy. Podstawowe cele projektów stażowych to:
• wspieranie uczestników działań szkoleniowych w zdobywaniu i wykorzystywaniu wiedzy, umiejętności i kwalifikacji w nowym środowisku zawodowym, aby ułatwiać im dalszy rozwój osobisty,
• umożliwienie uczestnikom poznania środowiska zawodowego, organizacji i kultury pracy w innym kraju, zachęcanie do otwartości i współpracy, wspieranie zdolności adaptacyjnych oraz uwrażliwienie na różnice mentalne i kulturowe.
„Profesjonalizm w hotelarstwie to niełatwa sztuka. Uczmy się go od tych, którzy opanowali ją perfekcyjnie”-  to tytuł projektu, który powstał w ZSOT. Dzięki  niemu ziszczą się marzenia kilkudziesięciu uczniów o zagranicznych praktykach zawodowych oraz podróżach. Partnerami naszej szkoły w tym programie są:  „Orland Kysthotel” położony nad fiordem Trondheim w Norwegii oraz hotel „Aloe” w Paphos na zachodnim wybrzeżu Cypru. Obydwa obiekty mają wysoki standard i zapewniają światowy poziom kształcenia w zawodzie technika hotelarstwa. Program pobytu jest bardzo ciekawy. Prócz praktycznej nauki zawodu planowane są również liczne podróże, zwiedzanie i kontakty integracyjne. Praktyki będą się odbywały w języku angielskim, który uczestnicy szlifować będą na dodatkowych kursach języka angielskiego w hotelarstwie,  zorganizowanych przed wyjazdem na staż.  Dzięki temu uczniowie nie tylko zyskają cenne życiowe doświadczenia, ale również podwyższą swoje kompetencje językowe, co bez wątpienia przyda się na maturze i egzaminach potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymają dokument potwierdzający nabycie dodatkowych kwalifikacji Europass-Mobilność, który jest załącznikiem CV.


Zasady rekrutacji na pierwszy staż


Uczniowie klas trzecich i czwartych, kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa w Technikum nr 2,  mogą zgłosić chęć udziału w stażu w Norwegii, który odbędzie się w styczniu 2013r.  Termin zgłoszenia upływa  dnia 2 listopada 2012r. W tym celu należy złożyć podanie (wraz z uzasadnieniem potrzebnym do ustalenia punktacji) w sekretariacie szkoły oraz pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na wyjazd do Norwegii.

Zasady rekrutacji

Grupa 9 uczniów + 2 uczniów rezerwowych, zostanie wyłoniona na podstawie punktów za oceny z ostatniego promocyjnego świadectwa:

  • ocena z zachowania - do 4 pkt  (poprawna – 1pkt, dobra - 2 pkt, bardzo dobra – 3 pkt, wzorowa – 4 pkt
  • znajomość j.angielskiego zawodowego – do 5 pkt (dopuszczający – 1 pkt, dostateczny – 2 pkt, dobry – 3 pkt, bardzo dobry – 4 pkt, celujący – 5 pkt)
  • ocena z praktyki  zawodowej: do 3 pkt (dobry – 1 pkt, bardzo dobry – 2 pkt, celujący – 3 pkt)
  • średnia ocen ze świadectwa promocyjnego – do 3 pkt (średnia 3,51-4,00 – 1 pkt., średnia 4,01-4,50 - 2 pkt., średnia 4,51- 6 – 3 pkt.)

  • aktywność na terenie szkoły i poza nią (olimpiady, turnieje, zawody itp.) - do 5 pkt, w zależności od rangi wydarzenia
  • pochodzenie ucznia o wzorowym zachowaniu z okolic wiejskich, z rodzin biednych, niepełnych (sierota, półsierota), zastępczych lub patologicznych – do 4 pkt
  • opinia wychowawcy o uczniu– do 3 pkt

Maksymalna ilość punktów wynosi 27.  Na staż pojadą osoby z największą ilością punktów. Podania będą przyjmowane w sekretariacie szkoły do 2 listopada, a wyniki selekcji zostaną ogłoszone 5 listopada. Dodatkowo sporządzona będzie lista rezerwowa uczniów (2 osób), których wyjazd nastąpi, gdyby ktoś z listy podstawowej nie mógłby pojechać na staż lub z niego zrezygnował. Uczeń może odwołać się od niekorzystnej dla niego decyzji poprzez pisemne uzasadnienie skierowane do Dyrektora ZSOT w terminie 7 dni od czasu ogłoszenia decyzji Komisji Kwalifikacyjnej. Powodem odwołania mogą być ewentualne uchybienia proceduralne w naborze uczestników stażu.

 




<< POWRÓT


[ lista | archiwum | szukaj ]