Bardzo dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 11μg/m3
SO2: 7μg/m3
C6H6: 1μg/m3

2024.05.19 03:00:00













WESOŁYCH ŚWIĄT !
 

„Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym...”

Bł. Jan Paweł II


   Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość, niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.

W najpiękniejsze święta Bożego Narodzenia niech się spełnią wszystkie Wasze marzenia!

Całej społeczności ZSO-T

życzy

Dyrektor
mgr Joanna Walczak




OTRZYMALIŚMY TYTUŁ SREBRNEJ SZKOŁY 2013!
 


Czytaj więcej...
Zdawalność egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe 2013
  Nasi absolwenci technikum osiągnęli wspaniałe wyniki egzaminu zawodowego. Jesteśmy bardzo dumni! Otrzymane dyplomy stanowią bardzo ważne dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Gratulacje!

Czytaj więcej...
WYNIKI MATUR 2013 W ZSOT
  Znowu mamy okazję do świętowania. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłosiła informację o wynikach tegorocznej matury. Nasze są wręcz rewelacyjne! Spójrzcie sami:

Czytaj więcej...
Udał nam się skok na unijną kasę
03.06.2013 (05:49:39)
MAMY KOLEJNE ŚWIĘTO!!! Szkoła otrzymała wiadomość, że trzy złożone wnioski w programie Leonardo da Vinci zostaną w całości sfinansowane z funduszy unijnych. Oznacza to tym samym wyjazdy dla kolejnych grup mechaników, informatyków i budowlańców na zagraniczne praktyki ! Wyjadą również nasi nauczycieli przedmiotów zawodowych  - w Wielkiej Brytanii będą doskonalić swoje umiejętności zawodowe!



W styczniu tego roku szkoła i działające przy niej stowarzyszenie złożyły aż trzy wnioski o dotację. Projekty adresowane były do uczniów Technikum Mechanicznego, Budowlanego i Informatycznego. Dwa pierwsze typy szkół nie miały dotąd okazji wysłać swoich uczniów za granicę. Teraz obecni uczniowie Technikum nr2 ZSOT oraz osoby, które od września zostaną przyjęte do szkoły zyskają szansę wyjazdu do Niemiec. Partnerami są znane na rynku niemieckim instytucje szkoleniowe, które profesjonalnie zajmują się edukacją zawodową i dysponują nowoczesną bazą i znakomitym wyposażeniem.

Projekt Leonardo da Vinci IVT dla mechaników i informatyków przygotowany został pod kierunkiem kierownika szkolenia praktycznego, specjalisty w zakresie mechaniki - Iwony Gnych. Partnerem jest firma w Lipsku.   Niemcy oferują uczniom kształcącym się w zawodzie technik mechanik budowę samochodu elektrycznego, a w zawodzie  technik informatyk – szkolenie w zakresie systemów komputerowych. Z wyjazdu skorzystać będą mogli zarówno uczniowie kształcący się już w szkole, jak i ci, którzy dopiero podejmują decyzję o wyborze kierunku kształcenia. Czy możliwość odbycia praktyki za granicą będzie dodatkową zachętą do nauki na tych kierunkach, czas pokaże.

Kolejny projekt Leonardo da Vinci IVT został przygotowany pod kierunkiem Katarzyny Myrcik  we współpracy z nauczycielami przedmiotów budowlanych: Danielem Łodzińskim i Rafałem Januszką. Adresowany jest do obecnych i przyszłych uczniów Technikum Budowlanego. W partnerstwie z lublinieckimi przedsiębiorcami, którzy przyjmują uczniów ZSOT na praktyki zawodowe – firmą HOGER i przedsiębiorstwem budowlanym Eugeniusza Gerlica powstał atrakcyjny program praktyki, która odbędzie się we Frankfurcie nad Odrą, i dotyczyć będzie murarstwa, tynkarstwa oraz suchej zabudowy.

Trzecim projektem, który zrealizowany zostanie w ZSOT będzie VETPRO, czyli projekt szkolenia nauczycieli zawodu. 10 specjalistów z Kazika wyjedzie na tydzień do Wielkiej Brytanii, aby doskonalić swoje umiejętności zawodowe. Jego autorkami są Jolanta Romańska i Ewa Swarlik.

Nasza szkoła wiedzie prym wśród placówek, które w województwie śląskim realizują wymiany dla młodzieży i szkolenia dla nauczycieli – mówi dyrektor Joanna Walczak. – Otrzymaliśmy zaproszenie do zaprezentowania naszych dokonań w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach. We wtorek 4 czerwca przedstawimy nasze doświadczenia w związku z konferencją  poświęconą programom unijnym dla edukacji. Prawdą jest, że mamy co pokazać. Posiadanie liceum i technikum w jednym zespole szkół jest właśnie szansą, dzięki której pozyskujemy coraz to nowe środki. W tej chwili grupa 10 osób przebywa w Norwegii, gdzie szkolą się w zawodzie hotelarza, kolejna grupa uczęszcza już na kurs języka greckiego przed wrześniowym wyjazdem na Cypr. Wkrótce 6 nauczycieli ZSOT wyjedzie szkolić się na Uniwersytecie Egejskim na Rodos. Piszą się kolejne wnioski – na następne wyjazdy hotelarzy, (tym razem na Majorkę i Maltę),  techników architektury krajobrazu (ogrody Alhambry w hiszpańskiej Andaluzji) oraz informatyków (hiszpański Uniwersytet w Granadzie). 

Wciąż nie ma jeszcze rozstrzygnięcia, czy odbędzie się kolejny projekt Comeniusa adresowany dla uczniów II LO i Technikum nr2 . Pod kierunkiem Anny Giemzy – Jurgi planowane są wymiany do  Rumunii, Włoch, Turcji, Niemiec, Czech i Islandii.  Kolejny projekt Comeniusa napisała również Monika Ziaja.  Jaj partnerzy to: Niemcy, Finlandia, Węgry, Cypr, Belgia.

Warto podkreślić, że program Leonardo da Vinci jest adresowany wyłącznie do osób kształcących się w technikach. Z wyjazdów Comeniusa natomiast mogą skorzystać wszyscy uczniowie, niezależnie od typu szkoły. Na kolejne dwa lata młodzież uczęszczająca do ZSOT ma już zagwarantowaną atrakcyjną ofertę wyjazdów na staże zawodowe i wymiany zagraniczne.



<< POWRÓT


[ lista | archiwum | szukaj ]