Bardzo dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 12μg/m3
SO2: 8μg/m3
C6H6: 2μg/m3

2024.05.19 05:00:00













WESOŁYCH ŚWIĄT !
 

„Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym...”

Bł. Jan Paweł II


   Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość, niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.

W najpiękniejsze święta Bożego Narodzenia niech się spełnią wszystkie Wasze marzenia!

Całej społeczności ZSO-T

życzy

Dyrektor
mgr Joanna Walczak




OTRZYMALIŚMY TYTUŁ SREBRNEJ SZKOŁY 2013!
 


Czytaj więcej...
Zdawalność egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe 2013
  Nasi absolwenci technikum osiągnęli wspaniałe wyniki egzaminu zawodowego. Jesteśmy bardzo dumni! Otrzymane dyplomy stanowią bardzo ważne dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Gratulacje!

Czytaj więcej...
WYNIKI MATUR 2013 W ZSOT
  Znowu mamy okazję do świętowania. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłosiła informację o wynikach tegorocznej matury. Nasze są wręcz rewelacyjne! Spójrzcie sami:

Czytaj więcej...
ZSOT promuje w Katowicach międzynarodowe praktyki i wymiany młodzieży
12.06.2013 (10:00:26)
4 czerwca w gmachu Sejmu Śląskiego odbyła się konferencja i targi pt. „Mobilność międzynarodowa kluczem sukcesu edukacyjnego”.  Na spotkanie upowszechniające rezultaty programu „Uczenie się przez całe życie” zaproszonych zostało 160 osób - nauczycieli i dyrektorów szkół w województwie śląskim, którzy biorą udział w programach Comenius i Leonardo da Vinci.   O zaprezentowanie przykładów dobrych praktyk poproszono Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu.

- Co trzeba zrobić, aby wyjechać na praktyki zawodowe do Norwegii lub na Cypr? Z takim pytaniem zwracano się do Iwony Gnych i Arkadiusza Stelmaszczyka, którzy prezentowali dorobek szkoły w zakresie realizacji 2 projektów Leonardo da Vinci IVT (staże i praktyki zagraniczne dla osób uczących się), projektu VETPRO (doskonalenie zawodowe nauczycieli za granicą)  i 2 projektów Comenius (wymiana międzynarodowa uczniów liceum i technikum). Odpowiadali na pytania dyrektorów szkół i zainteresowanych nauczycieli, a także rozmawiali z władzami naszego regionu.

Wizytujący stoiska szkół goście, m. in. Tadeusz Żesławski Śląski Wicekurator Oświaty,  konsultantki projektów - Marzena Zabiegała i Joanna Sobotnik zadawali pytania, jak młodzież radzi sobie na wyjazdach, czy ma problemy w posługiwaniu się językiem obcym, czy wiedza zdobyta podczas staży jest im przydatna?




W tym roku na targach chwaliliśmy się projektami w ramach programu LdV, które zostały zakończone (Niemcy- IVT dla informatyków, Hiszpania – Vetpro dla nauczycieli) oraz projektami bieżącymi (Norwegia, Cypr -  IVT dla hotelarzy).  ZSOT przystępuje do realizacji 3 kolejnych projektów międzynarodowych od przyszłego roku szkolnego (Niemcy – IVT dla budowlańców, informatyków i mechaników, Wielka Brytania –Vetpro dla nauczycieli). Szkoła kończy także kolejny projekt Comeniusa i czeka na rozstrzygnięcie 2 kolejnych dla liceum i dla technikum.

Od 2007 roku rośnie liczba szkół w naszym województwie, które składają i realizują projekty w ramach programów europejskich. Otwartość ZSOTna wyjazd zagraniczne jest przykładem  tendencji, która pojawiła się na Śląsku.  Nasze województwo wiedzie prym w Polsce. Szkoły ze Śląska najliczniej uczestniczą w programie „Uczenie się przez całe życie”, który finansuje Unia Europejska. Ułatwia on młodzieży start w życiu, podnosi umiejętności językowe i zawodowe. Składają się na niego między innymi: Comenius i Leonardo da Vinci, których głównym założeniem jest edukacja poprzez wymianę zagraniczną.

Udział naszej szkoły w konferencji wynika z umiejętności szerokiego wykorzystania funduszy europejskich na oświatę – komentuje Joanna Walczak, dyrektorka ZSOT. - To dla nas zaszczyt, ale i potwierdzenie, że idziemy w dobrym kierunku, że pracujemy  dobrze. Dla uczniów uczestnictwo w tych programach to okazja do otwarcia się na świat, nauczenia samodzielności, odpowiedzialności za pracę i swój osobisty rozwój.


<< POWRÓT


[ lista | archiwum | szukaj ]