Bardzo dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 16μg/m3
SO2: 7μg/m3
C6H6: 1μg/m3

2024.05.19 11:00:00













Życzenia świateczne
 
"Zawsze ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.
Zawsze ilekroć milkniesz by innych wysłuchać, zawsze kiedy rezynujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, zawsze kiedy dajesz odrobinę nadziei załamanym, zawsze kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie - zawsze wtedy jest Boże Narodzenie".

Matka Teresa z Kalkuty
 

Niech pod świąteczną choinką
znajdzie się radość, szczęście,
życzliwość i wzajemne zrozumienie
 oraz spełnienie wszystkich marzeń  
  w zbliżającym się Nowym Roku.

życzy
całej społeczności ZSO-T

Dyrektor
Joanna Walczak

 
 

List redakcji miesięcznika „Dyrektor Szkoły”
 Drodzy Rodzice, Uczniowie i Pracownicy ZSOT w Lublińcu

Grupa nauczycieli  i pracowników szkoły zgłosiła panią Joannę Walczak do ogólnopolskiego konkursu „Super Dyrektor Szkoły”, który został zorganizowany pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Minione tygodnie upłynęły pod znakiem radości z odniesionego sukcesu, bowiem Pani Dyrektor uzyskała w konkursie specjalne wyróżnienie. Parę dni temu Redakcja ogólnopolskiego miesięcznika „Dyrektor Szkoły” wydawanego przez Wolters Kluwer Sp. z o.o. (największego wydawcę publikacji prawniczych, biznesowych i oświatowych na rynku polskim) przesłała specjalisty list kierowany do Rodziców, Uczniów i Pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu.

Zachęcamy do lektury: LIST

Wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe 2014
  Wyniki  egzanimu potwierdzajacego kwalifikacje zawodowe naszej szkoły są bardzo wysokie. Gratulujemy absolwentom oraz dziękujemy nauczycielom za przygotowanie do egzaminu! 

Czytaj więcej...
Wyniki egzaminu maturalnego - 2014
  W tym roku mamy również okazję do świętowania. Zdawalność naszej szkoły przewyższyła zarówno zdawalność w powiecie lublinieckim (najwyższy wynik w województwie śląskim), jak i w województwie i kraju.

Czytaj więcej...
Matematyka w biznesie - XII Wojewódzki Konkurs Matematyczny
21.01.2014 (20:26:46)

16 stycznia 2014 roku odbył się w naszej szkole finał kilkuetapowych zmagań uzdolnionych matematycznie uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych zadania wymagające wykorzystania umiejętności matematycznych w szeroko pojętym biznesie ułożył dr Adam Sojda – pracownik naukowy Politechniki Śląskiej oraz Wyższej Szkoły Bankowej. Współorganizatorem konkursu było I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Mikołowie. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem przyjęli: Zygmunt Łukaszczyk - Wojewoda Śląski, Joachim Smyła - Starosta Lubliniecki, Henryk Jaroszek-Starosta Mikołowski.  Patronat naukowy sprawowała Politechnika Śląska, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu,Wydział Zamiejscowy w Chorzowie.

Dla najlepszych trzech zawodników każdej kategorii cenne nagrody ufundował Starosta Lubliniecki Joachim Smyła.  Nagrody laureatom wręczyła Bożena Podleśka - Naczelnik Wydziału Edukacji, Joanna Walczak-Dyrektor ZSOT, dr Adam Sojda - autor zadań, pracownik naukowy Politechniki Śląskiej.

Wyniki konkursu:

I Uczniowie realizujący matematykę na poziomie  podstawowym:

1 miejsce: Kamil Musik, Zespół Szkół Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu
2 miejsce:
Adrian Tom, Technikum Budowlane, Zespół Szkół Ogólnokształcąco -Technicznych w Lublińcu
3 miejsce:
Mateusz Grytz, Technikum Informatyczne, Zespół Szkół Ogólnokształcąco -Technicznych w Lublińcu

II Uczniowie realizujący matematykę na poziomie rozszerzonym:

1 miejsce: Krzysztof Uklański, I Liceum Ogólnokształcące im. K. Miarki w Mikołowie
2 miejsce:
Hugo Urbańczyk, I Liceum Ogólnokształcące im. L. Kruczkowskiego w Tychach
3 miejsce:
Aleksander Kurcok, I Liceum Ogólnokształcące im. L. Kruczkowskiego w Tychach

Dla pozostałych uczestników finału nagrody ufundowali  Henryk Jaroszek- Starosta Mikołowski oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, oddział  Zamiejscowy w  Chorzowie. Organizatorkami konkursu były matematyczki ZSOT: Joanna Walczak, Bożena Madler - Zdrojewska, Maria Kubat, Gabriela Patrzyk.

    


Zadania- poziom podstawowy:

Zadanie 1. (8 pkt.) Pracownik gospodarstwa  rybnego zauważył, że szczególnie cenna ryba lubi żerować przy samym dnie w okolicy kwiatu lotosu. Zauważył, że łodyga kwiatu wystaje nad powierzchnię wody na 25 cm. Pod wpływem wiatru łodyga pochyla się i zanurza. Znika pod wodą w odległości 1 m, od miejsca, w którym wyrosła. Jaka powinna być długość żyłki zakończonej haczykiem, aby szanse na złowienie ryby były jak największe?

Zadanie 2 (8 pkt.)  60 owiec może paśćsię na łące przez 14 dni, a 50 przez 28. Ile owiec może paść się na łące dzięki stale odrastającej trawie.

Zadanie 3. (6 pkt.) Po obniżce ceny biletów ilość odwiedzających zwiększyła się o 50%. Wpływy do kasy zwiększyły się o 20%. O ile procent obniżono cenę biletu.

Zadanie 4.  (12 pkt.)  Plac w kształcie trapezu prostokątnego podzielono wzdłuż krótszej przekątnej i otrzymano dwa trójkąty prostokątne równoramienne. Pole mniejszego trójkąta jest równe 8 m2. Wyznaczyć koszt wybrukowania całego placu. Wiadomo, że za kostkę na mniejszy trójkąt zapłacono 150 zł/m2, kostka na drugi trójkąt jest o 30% droższa. Robocizna to 10% wartości kostki.

Zadanie 5. (10 pkt) Mydło ma kształt prostopadłościanu, Andrzej zużywając je równomiernie zauważył, że po 19 dniach wszystkie wymiary mydła zmniejszyły się o jedną trzecią początkowych wartości. Na ile dni wystarczy tego mydła Andrzejowi, jeżeli będzie zużywać je w takim tempie jak dotychczas? Jaki musi mieć zapas na cały rok.

 

Zadania- poziom rozszerzony:

Zadanie 1. (8 pkt.) Pracownik gospodarstwa  rybnego zauważył, że szczególnie cenna ryba lubi żerować przy samym dnie w okolicy kwiatu lotosu. Zauważył, że łodyga kwiatu wystaje nad powierzchnię wody na 25 cm. Pod wpływem wiatru łodyga pochyla się i zanurza. Znika pod wodą w odległości 1 m, od miejsca, w którym wyrosła. Jaka powinna być długość żyłki zakończonej haczykiem, aby szanse na złowienie ryby były jak największe?

Zadanie 2 (10 pkt.)  Łąka została podzielana na 48 sektorów o równej powierzchni. Wiadomo, że w ciągu 4 tygodni 12 owiec zjada trawę z



<< POWRÓT


[ lista | archiwum | szukaj ]