2024.05.14 08:00:00

Szkolna wycieczka do Chorwacji
27.09.2016 (13:00:49)
Szkolna wycieczka do Chorwacji odbędzie się w dniach 30.05 - 4.06.2017 r.. Zapisy przyjmuje Pani Anna Siwiaszczyk.
Ilość miejsc ograniczona.

Organizatorzy:
Henryka Sukienik
Agnieszka Drumowicz
Iwona Lewke
Anna Siwiaszczyk

CHORWACJA I BOŚNIA - 6 DNI

Z CAŁODZIENNĄ WYCIECZKĄ DO SPLITU I TROGIRU, ZWIEDZANIEM JEZIOR PLITVICKICH I SARAJEWA

1 dzień (30.05) : Wyjazd z Częstochowy w godzinach wieczornych. Przejazd tranzytowy przez

Słowację, Węgry , Chorwację.

2 dzień (31.05) :

Rano zwiedzanie na trasie  JEZIOR PLITVICKICH. To jedno z najbardziej urokliwych miejsc w całej Chorwacji. Jeziora o turkusowej barwie wraz z otaczającymi je lśniąco-białymi skalnymi ścianami tworzą jedyną w swoim rodzaju kompozycję. Park Narodowy Jezior Plitvickich obejmuje szesnaście jezior krasowych połączonych wodospadami i kaskadami wraz z wapienno-dolomitowym otoczeniem (kaniony, jaskinie i porośnięte lasem góry). Park jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. W programie przepłynięcie statkiem i spacer po parku. Przyjazd do Chorwacji do Makarskiej w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3 dzień (01.06) : Śniadanie , czas wolny na wypoczynek na jednej z najpiękniejszych plaż Riviery Makarskiej. Obiad. Po południu spacer do centrum miejscowości, słynna promenada wysadzana palmami, port, stare miasto z kamieniczkami, muzeum muszli. Powrót na kolację i nocleg.

4 dzień (02.06) : Po śniadaniu. Wycieczka do SPLITU i TROGIRU (na czas wycieczki wydany suchy prowiant). Zwiedzanie dwóch najstarszych dalmatyńskich miast: Split - miasto rzymskie, stolica Dalmacji.    Główną atrakcją miasta jest jedyny zachowany w całości pałac rzymskiego cesarza Dioklecjana.

Majestatyczne podziemia i unikalne przeplatanie się epok architektonicznych w centrum miasta to z pewnością rzecz godna zobaczenia. Trogir - miasto założone przez Greków, o niczym nie zmąconym średniowiecznym klimacie, gdzie wykute w kamieniu balkony zwisają nad wąskimi uliczkami. Miasto leży na niewielkiej wyspie, oddzielonej od lądu kanałem portowym. Wspaniale zachowana struktura średniowiecznej starówki, plac centralny z budynkiem ratusza i katedrą spowodowały, iż miasto objęto patronatem UNESCO.

Powrót do Makarskiej na kolację i nocleg.

5 dzień (03.06) : Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Bośnie i Hercegowinę. Przyjazd do Sarajewa, stolicy Bośni i Hercegowiny. Sarajevo to miejsce niezwykłe, łączące w sobie nowoczesność XXI wieku z tradycją i kulturą wiekow średnich wyglądających nieśmiało na pełne wrzawy ulice z pracowni rzemieślniczych i kawiarni z prawdziwie parzoną turecką kawą. W tym mieście, bardziej niż gdzie indzie, doświadczyć można historii Europy. Zobaczymy miejsce zamachu na Arcyksięcia Franciszka Ferdynanda, oraz przejdziemy tzw. Aleją Snajperską, odwiedzimy Baąèarąiję – orientalny, urokliwy bazar z wielowiekową tradycją pełen bakalii, egzotycznych przypraw i orientalnych towarów, gdzie sprobować można tradycyjnych, autentycznych i jedynych w swoim rodzaju sarajewskich ćevapow. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Bośnię, Chorwację, Węgry, Słowację. Po drodze przerwa na obiadokolację

6 dzień (04.06) : Przyjazd do Częstochowy w godzinach popołudniowych i zakończenie wyjazdu.

Termin : 30.05 - 04.06.2016

Cena : 770 zł/os

Cena zawiera :

przejazd komfortowym autokarem - rocznik 2014-2016 (klimatyzacja, dvd, barek, wc)

-    3 noclegi w pensjonacie ***

-    3 śniadania, 3 obiady i 3 kolacje

-    1 obiadokolacja w drodze powrotnej

-    ubezpieczenie KL, NNW , Bagaż Signal Iduna

-    całodobową opiekę rezydenta - pilota

-    wycieczkę do Splitu i Trogiru

-    zwiedzanie Sarajewa

Cena nie zawiera : biletów wstępu na Jeziora Plitvickie, wjazdów do miast i opłat za przewodników lokalnych w Splicie i Sarajewie (płatne obligatoryjnie w euro: 30 euro/os )