2024.05.13 22:00:00

Olimpiada Wiedzy o Mediach - wygraj indeks na dziennikarstwo
20.10.2016 (14:04:14)
Zapraszamy do udziału w prestiżowej ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Mediach. Nagrodami w olimpiadzie są indeksy na wyższe uczelnie (48 indeksów na kilkanaście państwowych uniwersytetów), staże w wybranych redakcjach Wydawnictwa Bauer, w Interii lub RMF FM i RMF Maxxx oraz nagrody rzeczowe.
Patronat honorowy nad Olimpiadą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Pierwszy – szkolny etap Olimpiady - polega na wykonaniu do 14 listopada pracy na jeden z podanych tematów:
  • Ironia, hejt, mowa nienawiści – co można, a czego nie wolno tolerować w mediach
  • Wpływ mediów na portret współczesnego mężczyzny/ współczesnej kobiety
  • Inforozrywka – nobilituje czy degraduje dziennikarza?
  • Dziennikarz w służbie lokalnej społeczności
  • Komunikacja w erze cyfrowej
Do drugiego etapu w każdym okręgu zakwalifikowanych zostanie 100 uczestników, których prace ocenione zostaną najwyżej.

Zgłoszenia uczestników do Olimpiady poprzez elektroniczny formularz do dnia 4 listopada 2016 r.http://owm.id.uw.edu.pl/rejestracja/

Prace przynosić/ przysyłać należy do Katarzyny Myrcik (sala41) w wersji elektronicznej do dnia 7 listopada br.
Ogłoszenie wyników pierwszego etapu – 25 listopada 2016 r.
16 grudnia 2016 r. – drugi etap Olimpiady (zawody okręgowe).
17-18 marca 2017 r. – trzeci etap Olimpiady (zawody centralne).

Prace olimpijskie w pierwszym etapie mogą mieć formę: eseju (maksymalnie 8000 znaków), filmu (maksymalnie 10 minut), nagrania audio, fotoreportażu lub fotokastu. Prace należy wysłać drogą pocztową na adres właściwego Komitetu Okręgowego: prace pisemne należy przesyłać w wersji papierowej i elektronicznej, zaś prace mające jedną z pozostałych form – w wersji elektronicznej.

Każda nadesłana na Olimpiadę praca powinna zawierać metrykę pracy (załącznik nr 2), oświadczenie dotyczące zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby Olimpiady (załącznik nr 3), oświadczenie o tym, że praca nie jest plagiatem (załącznik nr 4) oraz oświadczenie dotyczące zgody na publikację pracy i przeniesienie na rzecz Organizatora autorskich praw majątkowych z tego tytułu (załącznik nr 5).

Załączniki do pobrania: http://owm.edu.pl/do-pobrania/