Umiarkowany

TYTUŁ SZKOŁY UCZĄCEJ SIĘ DLA ZSOT
30.11.2016 (13:20:37)
Spacer edukacyjny
2 grudnia odbędzie się w naszej szkole  Panel oraz Spacer Edukacyjny, który stanowią podsumowanie udziału  ZSOT  w programie  Całościowy Rozwój Szkoły.  Za całokształt działań w obszarze wdrażania strategii dobrego nauczania i uczenia się uczniów otrzymamy Tytuł Szkoły Uczącej Się.

W Panelu  oraz Spacerze Edukacyjnym wezmą  udział nauczyciele z zaprzyjaźnionych szkół:
Zespołu Szkół nr 1 w Tychach,  Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Będzinie, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lubojnie oraz  inni  zaproszeni  goście: rodzice naszych uczniów, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Lublińcu, Kuratorium Oświaty - Delegatura
w Częstochowie. Koordynatorem działań oraz naszym   opiekunem jest pani Izabela Turek przedstawiciel Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Spacer Edukacyjny odbędzie się na 3 lekcji. W trakcie spaceru nauczyciele zaprzyjaźnionych szkół  oraz nasi nauczyciele będą mieli okazję  obserwować  lekcje prowadzone przez nauczycieli ZSOT.  Po przeprowadzonym spacerze wspólnie  podzielimy się refleksjami z nauczycielami uczącymi oraz uczniami,  którzy brali udział w spacerze edukacyjnym.  Nauczyciele prowadzący  zajęcia oraz paneliści  omówią wyniki zaobserwowanych wzorców na lekcjach.

W drugiej części dnia czeka nas dyskusja panelowa, w której wezmą udział wszyscy zaproszeni goście,   rodzice,  uczniowie,  nauczyciele,  przedstawiciele Starostwa,  Kuratorium Oświaty oraz gospodarze czyli my. Pani dyrektor  Joanna Walczak,  zaprezentuje strategie  Oceniania Kształtującego, które sukcesywnie wdrażaliśmy prze ostatnie 4 lata.  Wszyscy uczestnicy Panelu  będą brali udział w dyskusji   World Cafe do wybranych prze nas tematów:

1. Szkolnictwo zawodowe i lokalny rynek pracy - szansą na rozwój szkoły.
  2. Rola nauczyciela we współczesnej szkole.
  3. Dobra lekcja czyli jaka?
  4. Jak zaangażować uczniów w lekcję?

Po zakończonej dyskusji nastąpi podsumowanie spotkania  oraz wręczenie Tytułu Szkoły Uczącej Się.