2024.04.29 04:00:00

KONKURS! Wybieramy najciekawsze akcje/wydarzenia do przeprowadzenia w naszej szkole!
21.12.2016 (17:26:55)

Uczniowie klas pierwszych na lekcjach z wiedzy o kulturze wcielili się w animatorów kultury i zaplanowali dla młodzieży ZSOT ciekawe wydarzenia kulturalne (w baaardzo szerokim tego słowa znaczeniu  )

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do oddawania głosów na najciekawszą propozycję! Działania animacyjne, które uzyskają największą liczbę głosów zostaną zorganizowane w naszej szkole przez pomysłodawcę działania, z pomocą p. M. Doleżych-Szymiczek. LISTA PROPOZYCJI W ROZWINIĘCIU.

ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA! Głosy można oddać 22. grudnia i 2 stycznia w Bibliotece Szkolnej

Ps. Finał projektu edukacyjnego „Planowanie działań animacyjnych” wpisuje się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – pomysłodawcy akcji, którzy zostaną wytypowani do ścisłej czołówki, skorzystają ze szkolnych zasobów bibliotecznych w celu przygotowania się do zrealizowania wydarzenia.

1.       1. Zawody sportowo-naukowe (np. matematyka&koszykówka, fizyka& piłka nożna i inne…)

2.
2. Zlot S.T.A.L.K.E.R.ów  i miłośników Zony (nie tylko o grach, ale też o… pierwszej pomocy, samoobronie, żywieniu, i… literaturze!)

3.       3. Pokazowa zbiórka harcerska (ojj.. będzie się działo! J )

4.     4. Konkurs filmowy połączony z jarmarkiem świątecznym (ze względów czasowych – dot. Świąt Wielkanocnych; konkurs na najciekawszy filmik z życzeniami świątecznymi + jarmark)

5.       5. Konkurs na najlepszą fotografię pt. „Opisz szkołę w jednym zdjęciu”

6. Zajęcia „POZNAJ AZJĘ” (zapoznanie z kilkoma kulturami azjatyckimi)

7.    7. Akcja zostań Aniołem… - podnieśmy na duchu dzieci chorujące na nowotwory (chętna klasa wybiera sposób wsparcia konkretnej osoby – list, paczka, kartki pocztowe…)

8.     8.  Zabawy walentynkowe

9. 9. Kazikowy wieczorek artystyczny (dzielenie się swoimi talentami i pasjami – np. muzycznymi, malarskimi, tanecznymi, retorycznymi, literackimi; wspólna kolacja)

1010.   Spotkanie z Żołnierzami Wyklętymi – rozmowy z weteranami lub członkami ich rodzin.

1111.   Spotkania Szkolnego Klubu Czytelnika (m.in. dyskusje tematyczne)

1212.   Akcja „Zajączek” dla dzieci z Domu Dziecka – zorganizowanie pomocy przy okazji Świąt Wielkanocnych

1313.   Wieczorki poetyckie dla uczniów i nauczycieli ZSOT.

1414.   Impreza ekologiczna o charakterze edukacyjnym – „Święto Róży” (obsadzenie terenu szkolnego różami; warsztaty ogrodnicze; ognisko;

1515.   „Poznaj swoje województwo” – cykl prezentacji nt. najciekawszych miejsc woj. Śląskiego

1616.    Konkursowy Dzień Radości – rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej uśmiechniętą i przyjazną klasę.

1717.   Konkurs na słowno-muzyczne przedstawienie wylosowanej bajki (zwycięskie grupy – występ dla przedszkolaków)